شش بزرگترین کولر گازی اشتباهات احتمالاً می‌توانید به سادگی دور از

کولر گازی عملیات نادرست یا غیرایمن این کارخانجات به دلیل اشتعال پذیری بالای گاز و فشارهای خیلی بالا میتواند بسیار خطرناک باشد. نیاز به فشارهای خیلی بالا پس از جنگ جهانی دوم به دلیل نیاز صنعت به پلی اتیلن چگالی پایین (LDPE) شدت یافت، که برای پلیمری شدن باید گاز را به کمک کمپرسورهای رفت و برگشتی خاصی تا «۳۵۰۰ بار» (۳۵۰ مگاپاسکال) فشرده کرد. برای راهاندازی بخش جریانی نیاز به دریافت ولتاژ ۲۴ ولتی از منبع جریان متناوب است که این ولتاژی متداول در تکنولوژی اچویایسی بهشمار میرود. بسیاری از لپتاپهایی که دارای پردازنده قوی هستند ترمال گریس گرانقیمت و با کیفیت آنها پس از چند سال تبدیل به سنگ میشود در نتیجه اگر سرویس نشود در سیستمهایی که از کارت گرافیک مجتمع استفاده میکنند ممکن است مانیتور لپتاپ گاهی شروع به چشمک زدن به سیاهی بکند. این اتفاق زمانی رخ میدهد که دما در سطح ابر بالای صفر ولی در سطح زمین زیر صفر باشد بنابراین قطرات آب در میانه راه شروع به انجماد میکنند ولی چون سرعت بارش زیاد است قطرات آب فرصت انجماد کامل را نداشته و یخ و آب باهم مخلوط است.

سطح براق و سیقلی پردازندهها و گرمابرها که ممکن است مس باشند برای کاهش ناهمواری تا حداکثر میزان ممکن است در نتیجه در زمان تعویض خمیر حرارتی باید با ابزاری لطیف سطح را از خمیر پیشین کاملاً پاک نمود که به سطح سیقلی آسیب نرساند و نسبت به قطعات بسیار ریز لحیم شده به قطعه که ممکن است شبیه خال به نظر برسند دقت مضاعف داشت. تفکیک گر بخارمایع نیز ممکن است به عنوان یک فلاش درام مکش یا ورودی کمپرسور نیز مورد استفاده قرار بگیرد. اینورترها که به آن «درایو فرکانس-متغیر» نیز میگویند، با تغییر و تنظیم دو پارامتر ولتاژ و فرکانس باعث تغییر سرعت موتور کمپرسور میشوند. کمپرسورهایی که دراین سرویسها استفاده میشوند هایپر کمپرسور (Hypercompressor) نامیده میشوند. جهت اطمینان از کیفیت هوای فشرده، به ویژه در صنایع حساسی که وجود روغن در آن یک امر بسیار تأثیرگذار میباشد، فیلترهای جذبی Activated Carbon یک راه حل بسیار ویژه و کاملاً اقتصادی را پیشنهاد میدهد. مهمترین نکته برای ساخت یک سردخانه مکان آن است.

حتما بخوانید
حضور سامسونگ در ششمین نمایشگاه عرضه لوازم خانگی

به همین دلیل است که کمپرسورهای مارپیچی روغنکاری نشونده را غالباً به صورت چندین مرحلهای میسازند. این مدل کولر گازی دارای ریموت کنترل است و به دلیل شکل آن، برای فضاهای کوچک اجارهای یا استفاده موقت استفاده میشود. این مایع کم فشار از کویلهای اواپراتور عبور داده میشود و به دلیل پایین بودن نقطه جوشش آن به سرعت گرمای محیط را به خود جذب کرده و تبدیل به گازی کم فشار میشود. بنابرین دستگاهی که مصرف انرژی آن به ازای ایجاد هر تن برودت کمتر باشد راندمان یا ضریب عملکرد بالاتری دارد که در این خصوص چیلر تراکمی نسبت به نوع جذبی در ازای مصرف انرژی برابر ، مقدار بیشتری گرما را از فضای داخل اتاق به بیرون منتقل می کند. استفاده از کولرهای گازی به عنوان جایگزین کولرهای آبی میتواند مانع ورود آلودگی از محیط خارج به داخل ساختمان شود و علاوه بر این هوای داخل نیز مورد تصفیه قرار میگیرد. نسل جدید کولرهای گازی، کولرهای گازی دارای «اینورتر» هستند.

این شکل جدید روتور بهطور چشمگیری منجر به افزایش راندمان شد، این افزایش کارایی به علت کاهش نشت در دستگاه بود. در بین انواع چیلر تراکمی نیز نوع آب خنک راندمان بالاتری نسبت به نوع هوا خنک دارد. این بدین معنی است که این نوع کمپرسور با ابعاد بیرونی کوچک میتواند با سرعت میله گردنده بالائی کارکند و جریان عظیمی را ترکیب نماید. به این طریق زمانی که بار حرارتی در حداکثر نیست، میتوان دور موتور را کاهش داده و در مصرف انرژی صرفه جویی کرد. در سیستمهای قدیمی، موتور کمپرسور هنگام شروع به کار، به جریان الکتریکی بسیار بالایی نیاز دارد و سپس با رسیدن موتور به دور نامی این جریان اولیه به حدود یک سوم کاهش پیدا میکند. بهطور مثال اگر سازنده پمپ حرارتی بهطور پیشفرض گرمایش را برای سیستم تهویهای در نظر گرفته باشد، بخش جریانی شیر معکوسکننده وقتی شروع به کار میکند که مصرفکننده نیاز به سرمایش داشته باشد. در یک مجموعه جا گرفتهاند و در حالت سرمایش، گرمای موتور از طریق لوله خرطومی پشت دستگاه به بیرون انتقال پیدا میکند. با عبور این مایع پرفشار از شیر انبساط یا لوله مویین، فشار و دما به شدت افت کرده و تبدیل به یک مایع کم فشار دما پایین میشود.

حتما بخوانید
الجی برای فروش بخش موبایل خود دنبال مشتری می‌گردد

کمپرسور، گاز کم فشار دما پایین را از اواپراتور مکش کرده و آن را متراکم میکند. به سرعت از گرمای محیط میکاهد و در واقع تهویه مطبوع را حاصل میکند، زیرا هم رطوبت، هم دما را کاهش میدهد و هم با داشتن فیلتر ذرات معلق در هوا را با فیلتر خود از هوای اتاق جدا میکند. شرکت دایکین مخترع سیستمهای کولر گازی چند پنلی VRV :Variable Refrigerant Volume نام خود را به عنوان یکی از بزرگترین، شرکتهای تهویه مطبوع در جهان ماندگار کرد. دایکین (به ژاپنی: ダイキン工業) شرکت الکترونیک ژاپنی و چندملیتی است، که در زمینه طراحی و تولید دستگاههای تهویه مطبوع، سیستمهای اچویایسی، تولید مواد شیمیایی، نیمرساناها، همچنین ارائه خدمات ترابری و خدمات پس از فروش فعالیت میکند. گروه صنعتی بوتان (سهامی عام) شرکتی واقع در ایران است که در زمینه تولید لوازم گرمایشی از جمله آبگرمکن، پکیج شوفاژ دیواری و رادیاتور فعالیت دارد. کمپرسورها بعد از پمپها، دومین تجهیزات مصرفکننده انرژی در صنایع مختلف میباشند (با مصرف ۱۶ درصد برق موتورهای صنعتی توسط کمپرسورهای هوا و ۷ درصد آن توسط کمپرسورهای سامانههای تبرید) و نیز دومین جایگاه در پتانسیل کاهش مصرف انرژی را نیز به خود اختصاص میدهند (بهطور متوسط ۱۷٫۱ درصد). یونیت خارجی که «کندانسینگ یونیت» نامیده میشود، شامل کمپرسور و کندانسور است که در خارج از ساختمان نصب میگردد و یونیت داخلی که واحد تبخیر (اواپراتور) در آن جای دارد در درون ساختمان جای میگیرد.

کولر گازی پنجرهای شامل کندانسوری است که در انتهای این اتاقک و به سمت بیرون است و یک فن کندانسور در پشت آن است که هوا از طریق آن دمیده میشود و به حذف گرما از کندنسور کمک میکند. این کمپرسور یکی از انواع کمپرسورهای جابجایی مارپیچی روغنکاری نشوندهاست، به عنوان مثال این کمپرسور با کاهش همواره حجم معینی از هوا آن را فشرده میسازد. این صفحه آخرینبار در ۲۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۶ ساعت ۲۲:۰۹ ویرایش شدهاست. این صفحه آخرینبار در ۱۰ اوت ۲۰۲۲ ساعت ۱۹:۳۲ ویرایش شدهاست. این کار باعث صرفه جویی مصرف برق و افزایش عمر دستگاه میشود. این کار نسبت به تبرید تراکمی انرژی بسیار کمتری مصرف میکند. این عدد شاخصی جهت تعیین میزان بهینه بودن مصرف انرژی یخچال، کولر گازی و بهطور کلی وسایل سرمایشی است. کولر گازی در واقع یک موتور گرمایی هست که گرما را از محیط سرد به محیط گرمتر یا بیرون انتقال میدهد؛ ولی کولر آبی یا کولر تبخیری گرمای محیط را به آب که مجبور به تبخیر میشود در کابین کولر انتقال میدهد. در روش چرخهای، گرما از محیط سرد گرفته میشود و به کمک یک کمپرسور به محیط گرم داده میشود. استفاده مستمر (چند وقت یکبار) از برنامههای کنترل سلامت قطعات مانند HWMonitor بدون نیاز به رجوع به BIOS میتواند به سلامت سیستم مورد نظر و پیشگیری از آسیب کمک کند.

حتما بخوانید
۱۰ لوازم جانبی موبایل محبوب در دیجی کالا (۳ اسفند ۱۴۰۱)

میتوانید با گسترش آن به ویکیپدیا کمک کنید. دفتر مرکزی در شهر اوساکا، ژاپن قرار دارد و سهام آن در بازارهای بورس اوساکا و بورس توکیو معامله میشود. بخشی از از سهام شرکت آبسال در بورس اوراق بهادار تهران مبادله میشود. اکثر تعمیرکاران لپتاپ در تهران از خمیرهای ساده برای لپتاپها استفاده میکنند. از آنجاییکه روتورها نه با یکدیگر و نه با محفظه تراکم کمپرسور تماس پیدا میکنند بنابراین در محفظه تراکم نیازی به روغن کاری نیست در نتیجه هوای فشرده شده کاملاً عاری از روغن است. از آنجائیکه محفظه کمپرسور بیضوی شکل است، حلقه مایع به صورت خارج از مرکز در اطراف روتور قرار میگیرد. از آنجائیکه این فرایند عاری از هر گونه تغییرات گشتاور بوده، تقریباً آرام و بدون لزرش است؛ بنابراین با کمپرسور پیستونی قابل مقایسهاست. این برند آبگرمکنهای خود را به گونه ای تولید کرد که از کیفیت بسیار مطلوبی برقرار باشد و به واسطه بکارگیری متریال درجه یک توانست، نیاز به تعمیر پیکج را در دستگاههای خود به میزان قابل قبولی کاهش دهد.

کولر گازی کولرهای ایستاده در دو نوع سه فاز و تک فاز (معمولی و اینورتر) تولید میشوند. قطعاتی که در صورت گرمای زیاد دچار خرابی یا اخلال میشوند از مدار مجتمع هستند مانند: انواع واحد پردازش مرکزی، درایو دیسک سخت، کارت گرافیک و چیپست. همانطور که در بالا نیز اشاره شد COP یا همان ضریب عملکرد به نسبت مقدار گرمای گرفته شده از یک فضای مشخص به مقدار انرژی ورودی توسط یک دستگاه سرمایشی گفته می شود و بنابرین هر دستگاهی که بتواند با مقدار مشخصی از انرژی ورودی ، گرمای بیشتری از فضای اتاق را گرفته و به بیرون منتقل کند راندمان بالاتری دارد. هرچه آب و هوا خشکتر باشد کارایی و راندمان کولرهای آبی افزایش مییابد. کولرهای آبی در مناطق شرجی کارایی چندانی ندارند. در محیطی که کولر گازی نصب میشود مکان باید از محیط بیرون ایزوله باشد؛ ولی در کولر آبی محیط ایزوله معنا ندارد چون کولر آبی باید در محیط بیرون نصب باشد.

حتما بخوانید
محبوب‌ترین لوازم جانبی شیائومی پوکو C31 در دیجی کالا

به علاوه کولرهای آبی در مناطقی با آب و هوای بسیار خشک، این مزیت را نیز دارد که با ادامه کارکرد، خشکی هوا را کاهش داده و باعث آسایش بیشتر ساکنان آن میشود. کمپرسورهای دارای واحدهای اینورتر جریان مستقیم شامل یک درایو فرکانس-متغیر هستند که میتواند سرعت راه اندازی و ادامه کار الکتروموتور کمپرسور را (یعنی ظرفیت سرمایش/گرمایش دستگاه) کنترل کنند به این شکل که کمپرسور آهسته راهاندازی شده و با نزدیک شدن به دمای تنظیمی سرعت آن کاهش پیدا کرده تا نیازی به روشن و خاموش شدنهای پیوسته نباشد. را کنترل مینماید و سیستم به ندرت خاموش و روشن میشود تا نیازی به انرژی اولیه استارت نباشد. با رسیدن اتاق به دمای تنظیم شده، ترموستات کولر فرمان خاموش شدن موتور را به صورت ناگهانی صادر میکند. هوای بین قطعه و گرمابر مثل عایق حرارتی عمل میکند و نبود ترمال گریس موجب افزایش حرارت شدید، هنگ کردن و سوختن قطعه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید