بررسی انواع برنامه‌های ماشین لباسشویی مدرن

بررسی انواع برنامه‌های ماشین لباسشویی مدرن

  در این بخش از سری مطالب بلاگ انتخاب سنتر با موضوع بررسی انواع برنامه‌های ماشین لباسشویی مدرن همراه شما کاربران گرامی خواهیم بود تا بتوانید اطلاعات دقیقی از نحوه عملکرد برنامه‌های جدیدی که در این چند سال اخیر به ماشین‌های لباسشویی اضافه شده ، آشنا شوید. پیش از شروع توضیحات مورد نظر لازم به ذکر است که در مطلب راهنمای خرید ماشین لباسشویی به چند نکته مهم در هنگام انتخاب و خرید ماشین لباسشویی اشاره شد . حال شما می توانید با توجه به نکات ذکر شده در مطلب قبلی و همچنین معرفی برنامه‌های لباسشویی که در ادامه مطالعه می‌نمایید ، انتخاب بهتری را نسبت به سایرین داشته باشید.  

بررسی انواع برنامه‌های ماشین لباسشویی مدرن

 

معرفی انواع برنامه‌های لباسشویی

۱ – شستشوی سریع (Quick Wash)

همانطور که از اسم این برنامه پیداست شستشوی سریع برای مواقعی که شما زمان کمی برای شستشو دارید. این برنامه در زمان کمتری لباس را شسته و خشک می کند .  

۲ – حالت لکه بری (Stain Removal)

این حالت برای بهتر از بین بردن لکه لباسها است هرچند که باید از مواد لکه‌بر هم استفاده کرد اما این حالت مانند خیساندن لباس است که میتواند راحتتر لکه‌ها را از لباس شما پاک کند.  

۳ – شستشوی دستی (Hand Wash)

این نوع شستشو حالت شبیه سازی شستشو با دست است که برای لباس‌های حساس ،لطیف و لباس زیر و … استفاده می‌شود . نکته‌ایی که در هنگام استفاده از این حالت مهم است این است که بهتر است پس از شستشو لباس‌ها را به طور سنتی و آویختن آنها زیر آفتاب خشک شوند.  

حتما بخوانید
روش های تشخیص اصل بودن تلویزیون سامسونگ

۴ – آب کشی اضافی (Extra Rinse)

با استفاده این برنامه مواد شوینده به طور کامل از لباس شما پاک می شود و از حساسیت‌های پوستی جلوگیری می کند .  

۵ – پیش شستشو (Pre-Wash)

این برنامه برای لباس‌های بیش از حد کثیف بسیار کاربردی است . با استفاده از پیش شستشو و پس از آن شستشوی اصلی لباس شما کاملا تمیز میشود .  

۶ – شستشوی لباس های پشمی (Wool wash)

این برنامه برای شستشوی لباس‌های پشمی بدون آسیب زدن به آنها استفاده می شود . همچنین می توان روبالشتی و روسری‌ها را با این برنامه شست .  

۷ – تنظیمات دلخواه (Favorite or Custom Setting)

در این حالت شما میتوانید به غیر از استفاده از برنامه‌های خود ماشین لباسشویی تنظیماتی را انجام دهید که لباس ها با روش مدنظر شما شسته شوند . می توانید تعداد شستشو ،آبکشی و سرعت خشک کردن لباس‌ها را تنظیم کنید . 

۹ – شستشوی با تاخیر (Delay Wash)

این برنامه مخصوص زمانی است که شما در منزل نیستید و میخواهید زمانی که برگشتید لباسها شسته و آماده پهن شدن برای خشک شدن باشند .در این برنامه شما میتوانید از ۶ ساعت تا ۳۶ ساعت (نسبت به برند لباسشویی) برنامه شستشوی خود را با تاخیر آغاز کنید . یکی از مزایای این روش این است که لباسها اگر مدت زیادی در دستگاه بمانند باعث بو گرفتن می شوند که با این روش می توان از این اتفاق جلوگیری کرد .  

۱۰ – منطق فازی (Fuzzy Logic)

این سیستم به صورت خودکار با توجه به مقدار لباس‌ها و میزان کثیفی آنها زمان شستشو،دما ،مقدار مواد شوینده و میزان آبگیری را مشخص می‌کند و شما نمیخواهد نگرانی بابت تنظیم این موارد داشته باشید .  

حتما بخوانید
راهنمای کولر گازی

۱۱ – اتوکشی آسان (Easy Iron)

این برنامه در لباسشویی‌های امروزی وجود دارد و میتواند میزان چروک لباس را به اندازه قابل توجهی کاهش دهد هرچند که جایگزین اتو نمی‌شود اما میتواند با افزایش آب در آخرین مرحله شستشو از چروک بیش از حد آنها جلوگیری کند .  

۱۲- سرعت چرخش آب (Spin Speed)

سرعت چرخش همانطور که در مطلب راهنمای خرید لباسشویی بیان شد می‌تواند از ۴۰۰ تا ۱۶۰۰ متغییر باشد که باعث خشک شدن و کاهش رطوبت لباس گردد . البته به این نکته هم باید توجه داشت که بالا بودن سرعت، باعث افزایش مصرف انرژی و همچنین موجب پاره شدن لباس ها و فرسوده شدن آنها می‌شود .  

۱۳- چرخش مضاعف (Extended tumble)

این امکان مشابه باز کردن چروک است با این تفاوت که با فعال کردن آن اگر لباس شما قبل از شستشو نیز چروکیده باشد با چند چرخش اضافه چروک‌های آن باز خواهند شد.  

۱۴ – شستشوی حبابی (Bubble Wash)

یکی دیگر از جدیدترین تکنولوژی‌هایی که به ماشین لباسشویی مدرن اضافه شده است ، قابلیت شستشوی حبابی است . این روش شستشو با ایجاد حبابهای ریزی در حین عملکرد ماشین باعث می‌گردد آب و مواد شوینده به عمق لباس‌ها نفوذ کرده و شستشوی کامل و تمیزتری داشته باشید .  

۱۵ – تنظیم دمای آب (Temperature setting )

تنظیم دمای آب یکی از نکاتی است که در مصرف انرژی بسیار موثر بوده و این امکان را به شما می‌دهد که برای انواع البسه مورد نظر ، دمایی مناسب انتخاب کنید . به طور مثال برای لباس‌های حساس و یا معمولی می‌توان از آب سرد استفاده کرد و یا برای لباس‌های خیلی کثیف می‌توان از آب با دمای بالا استفاده نمود .   در پایان شایان ذکر است که موارد ذکر شده از سری برنامه‌های عمومی اکثر ماشین لباسشویی‌های مدرن امروزی است و ممکن است برندهای مختلف مانند بوش ، دوو ، اسنوا ، سامسونگ ، ال جی و … سیستم‌های شستشوی خود را با نامی دیگر و یا تنظیمات دیگری عرضه نمایند . اما اکثریت لباسشویی‌های امروزی حداقل ۶۰ درصد امکانات فوق را در کنار تکنولوژی‌های خاص خود ارائه می‌دهند . امید است مطلب بررسی انواع برنامه‌های ماشین لباسشویی مدرن برای شما مفید واقع شده باشد . در مطلب آتی به توضیح انواع موتورهای لباسشویی خواهیم پرداخت .

حتما بخوانید
لباسشویی دوو سری پریمو

دیدگاهتان را بنویسید