راهنمای خرید چرخ گوشت

راهنمای خرید چرخ گوشت

از سری مطالب راهنمای خرید لوازم خانگی امروز قصد داریم راهنمای خرید چرخ گوشت اشاره کنیم . یکی از وسایلی که معمولا در هر خانه ای یافت می شود چرخ گوشت است . هنوز بسیاری از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که گوشت را خودشان چرخ کنند تا از سلامت و کیفیت آن اطمینان خاطر داشته باشند . با پیشرفته‌تر شدن تکنولوژی و تولید لوازم خانگی ، انواع متنوع با کارکردهای بیشتری از چرخ گوشت وارد بازار شده است که دست شما را در انتخاب این وسیله باز خواهد گذاشت . چرخ گوشت یکی از ملزومات هر آشپزخانه به شمار می‌رود.  

راهنمای خرید چرخ گوشت

 

نکات مهم خرید چرخ گوشت

قدرت و توان

برای اینکه بتوان میزان گوشت زیادی را در مدت زمان کوتاهی چرخ کرد ، لازم است چرخ گوشت دارای توان بالایی باشد . اگر میزان توان این وسیله زیاد باشد، چون گوشت با سرعت بالا چرخ خواهد شد در نتیجه آن فشار کمتری نیز به دستگاه وارد خواهد شد و در نتیجه دیرتر دچار فرسایش در قطعات و خراب شدن چرخ گوشت خواهد شد .

گنجایش چرخ گوشت

در کنار توان و با توجه به آن میزان ظرفیت و گنجایش چرخ گوشت قرار می گیرد. ظرفیت که بر اساس میزان چرخ گوشت در واحد دقیقه بیان خواهد شد ، در چرخ گوشت‌های مختلف متفاوت است . به طور معمول می‌توان ظرفیت بالای ۱.۵ کیلوگرم را ، ظرفیتی مناسب برای این وسیله بیان کرد.

تعداد شبکه‌های چرخ گوشت

این ویژگی می‌تواند سایز رشته‌های گوشتی که توسط چرخ گوشت شما چرخ می‌شود را تعیین کند . می‌توان گفت که هرچه تنوع این شبکه‌ها بالاتر باشد می‌توانید راحت‌تر اندازه‌های رشته‌ها را انتخاب کنید.. این لوازم جانبی اغلب شامل تیغه‌های مختلف، سری‌های مخصوص سوسیس‌ساز و کبه‌ساز و سینی که به صورت استیل و پلاستیک است.

حتما بخوانید
جشنواره‌ ۱۴ سالگی دیجی‌کالا با تخفیف‌های ویژه

جنس تیغه ها

شاید بتوان این مسئله را یکی از مهمترین بخش‌های انتخاب یک چرخ گوشت دانست . شما باید به دنبال چرخ گوشتی باشید که تیغه های آن با استفاده‌های مکرر فرسوده و کند نشود . لازم است این قطعات ضد زنگ باشند تا عمر چرخ گوشت و مدت استفاده از آن بالا باشد و به راحتی و با تعداد زیاد می‌توانید قطعات را شستشو نمایید، بدون اینکه نگران زنگ زدن آنها باشید .

سیستم محافظت حرارتی از موتور

در هنگام خرید توجه کنید که چرخ گوشتی که تهیه می‌کنید دارای سیستم محافظت حرارت باشد . لزوم دارا بودن این سیستم در این دستگاه سرعت بالای آن است . سرعت بالا و کارکرد سریع چرخ گوشت سبب گرم شدن موتورش خواهد شد و بنابراین لازم است برای چند لحظه موتور خنک سازی شود . این سیستم در زمانی که احساس کند موتور بیش از حد گرم شده است، دستگاه را خاموش خواهد کرد و تا خنک شدن محصول اجازه راه اندازی مجدد آن را نخواهد داد . در برخی از مدل‌ها لازم است مصرف کننده خود در دوره‌های زمانی کوتاه چرخ را خاموش کند، در غیر این صورت دستگاه دچار آسیب خواهد شد .

دکمه برگردان

بهره‌گیری چرخ گوشت از کلید Reverse (برگردان) برای جداسازی گوشت گیر کرده در میان دنده‌ها ، بدون اینکه لازم باشد چرخ گوشت را باز کنید اهمیت دارد . با زدن دکمه برگشت و شروع مجدد باعث می‌شود گوشت‌ها و مواد باقی مانده در لا به لای تیغه‌ها به راحتی از داخل گلویی خارج شوند . این دکمه سهولت استفاده از دستگاه را برایتان فراهم خواهد کرد.

حتما بخوانید
معرفی انواع پنکه و کاربردهای آن

 

تیغه های چرخ گوشت

نکاتی که در هنگام خرید چرخ گوشت باید به آنها توجه داشته باشیم :

 • جنس محفظه، صفحات برش و تیغه محصول نیاز به توجه اساسی دارند. لازم است این قطعات ضد زنگ باشند تا عمر چرخ گوشت و مدت استفاده از آن بالا باشد و به راحتی و با تعداد زیاد می‎توانید قطعات را شستشو نمایید، بدون اینکه نگران زنگ زدن آنها باشید.
 • توجه کنید که چرخ گوشت مخصوص چرخ کردن گوشت است، بنابراین برای چرخ کردن سبزی از این دستگاه استفاده نکنید . علاوه بر این که تیغه های چرخ گوشت کند خواهند شد، ممکن است آب سبزی پس از نفوذ به موتور باعث خرابی آن شود .
 • سعی کنید میزان استفاده از چرخ گوشت بیش از ۱۵ دقیقه نباشد . چرخ گوشت‎های خانگی دارای این میزان از قدرت نیستند .
 • سرعت و قدرت بالای چرخ گوشت را در نظر بگیرید و اینکه باز بودن بالای محفظه آن می توان برای کودکان و ورود مواد ناخواسته به درون محفظه خطرناک باشد . بنابراین برای جلوگیری از وقوع این پیش‌آمد لازم است همیشه گوشت کوب همراه محصول را در محفظه آآآن قرار دهید .
 • تا حدی که ممکن است سعی کنید گوشتی را که قرار است چرخ نمایید تمیز کنید و نگذارید پیه و رگ در داخل گوشت باقی بمانند . زیرا با قرارگیری این قسمت‌ها در میان تیغه‌ها فشار بالایی به دستگاه وارد خواهد شد.
 • اگر تیغه‌های دستگاه‌تان کند شده‌اند و مهارتی در تیز کردن تیغه‌ها ندارید، خودتان نسبت به تیز کردنشان اقدام نکنید . زیرا غیر اصولی تیز کردنشان سبب خواهد شد تیغه‌ها آسیب ببینند .
 • پس از سه ماه استفاده از چرخ گوشت با تیز کردن تیغه‌هایش قدرت چرخ کردن محصول را افزایش دهید.
 • چرخ گوشت را با محفظه خالی روشن نگه ندارید ، زیرا در صورت خالی بودن محفظه سرعت چرخش بالا می‌رود و بالا رفتن دور موتور سبب خواهد شد گرمای محصول بالا رفته و قطعات موتور زودتر فرسوده گردند.
 • در صورت عدم بهره‌گیری محصول از سیستم محافظ حرارتی، اگر قرار است میزان گوشت زیادی را با آن چرخ نماید در فاصله‌های زمانی کوتاه چرخ گوشت را خاموش کنید تا خنک گردد .
 • بعد از استفاده از چرخ گوشت تمام قطعات داخلی و خارجی آن را تمیز کنید و از باقی نماندن مواد غذایی بر روی آن مطمئن شوید. خشک کردن کامل پس از شستشو نیز از ضروریات است.
 • گوشت را به قطعات ریز برش دهید و سپس آنها را در داخل دستگاه قرار دهید. اگر تکه‌ها بزرگ باشند موتور مجبور خواهد شد توان بالایی را به کار گیرد تا گوشت‌ها را خورد کرده و تحویل دهد . البته محفظه قرار گیری گوشت هم از آسیب دیدگی مصون نخواهد بود.
حتما بخوانید
این مقاله بحث برانگیز را بخوانید و درباره تلویزیون سامسونگ ال جی بیشتر

امیدواریم در پایان از محتوای راهنمای خرید چرخ گوشت استفاده لازم را برده باشید. در پایان مطلب راهنمای خرید چرخ گوشت شایان ذکر است شما می‌توانید با ورود به بخش آماده سازی غذا  دسته چرخ گوشت در فروشگاه انتخاب سنتر به عنوان اولین مرکز تخصصی فروش آنلاین لوازم خانگی به بررسی انواع چرخ گوشت‌ها پرداخته و با کمترین هزینه بهترین چرخ گوشت را خریداری نمایید و درب منزل خود تحویل بگیرد.  

دیدگاهتان را بنویسید