چگونه در استودیوی خانگی نورپردازی حرفه‌ای داشته باشیم؟

این روزها بسیاری از تولیدکنندگان محتوا، ویدیوهایشان را در محیط‌‌های کوچک خانگی فیلمبرداری می‌کنند. این کار قطعا از نظر اقتصادی بسیار به صرفه‌ است و دردسرها و هزینه‌های یک استودیوی حرفه‌ای را ندارد. اما آیا همه می‌توانند در محیط خانگی ویدیوهای حرفه‌ای و با کیفیت بسازند؟

واقعیت این است که برای ساخت ویدیوهای حرفه‌ای و جذاب در استودیوی خانگی، باید یک سری ترفند بلد باشد و از لوازم و ابزار خاصی استفاده کنید. در این ویدیو تلاش کرده‌ایم که به آموزش نورپردازی حرفه‌ای در محیط خانه بپردازیم؛ کاری که لزوما نیازی به تجهیزات فوق گران‌قیمت ندارد و بیشتر به تکنیک‌هایی که خودتان به کار می‌برید بستگی دارد.

در بحث نورپردازی حرفه‌ای سه نوع نور بسیار حائز اهمیت هستند: Key Light یا نور اصلی، Fill Light که به عنوان مکمل نور اصلی است و سایه‌ها را کمرنگ‌تر می‌کند، و در نهایت Backlight که نور پس‌زمینه است و با ساده‌ترین وسایل هم می‌توان آن را تأمین کرد؛ مثلا با یک ریسه ال ای دی یا حتی یک آباژور کوچک و ساده.

نکته مهم دیگر کنتراست تصویر است که با دستکاری اختلاف نور پیش‌زمینه و پس‌زمینه می‌توانید آن را به حد مطلوب برسانید. زاویه نور اصلی یا Key Light هم در رابطه با تنظیم کنتراست می‌تواند نقش بسیار مهمی ایفا کند.

برای آنکه در مورد نورپردازی حرفه‌ای و تجهیزات و تکنیک‌های لازم برای انجام این کار بیشتر بدانید، تماشای این ویدیو را از دست ندهید.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت پروژه‌ای برای کشف، حمایت و پرورش استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است؛ افرادی که توانایی ساختن ویدیوهای حرفه‌ای «آنباکس»، «نقد و بررسی» و «مقایسه‌» را برای کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارند.

حتما بخوانید
سیستم عامل تلویزیون سامسونگ تایزن و تفاوت با IOS و اندروید

افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند. دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید مهارت، امکانات، انگیزه و زمان ساختن انبوه ویدیوهای حرفه‌ای را برای انواع کالاهای موجود در دیجی‌کالا دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

دیدگاهتان را بنویسید