۱۱ نکته که هنگام خرید چاقوی آشپزخانه باید در نظر بگیرید

۱۱ نکته که هنگام خرید چاقوی آشپزخانه باید در نظر بگیرید

وجود یک چاقوی تیز در آشپزخانه یکی از مهم‌ترین وسایلی است که هر فردی در خانه‌ی خود به آن نیاز دارد، چراکه با آن می‌توانید هر کاری انجام دهید از بریدن و قطعه قطعه کردن یک مرغ کامل گرفته تا ریز و خرد کردن سیر یا سبزی! اما اگر اطلاعات درستی در مورد مدل‌های باکیفیت آن نداشته باشید، خرید یک چاقوی عالی یا سرویس چاقو می‌تواند سخت باشد و ممکن است مجبور به صرف هزینه‌ی مجدد برای رفع نیاز خود شوید. به یاد داشته باشید که تقریباً هر چاقویی وقتی نو است تیز هم است، بنابراین عملکرد این محصول وقتی روشن می‌شود که چند ماهی از آن استفاده کنید و همچنان از آن راضی باشید.

البته تیزی این کالا تنها معیار انتخاب نیست و ساختار، ارگونومی و احساسی که در زمان کار با آن دارید هم برای خرید چاقو اهمیت دارد. حال در این راهنمای جامع خرید از سری راهنماهای دیجی‌کالا مگ به سراغ آشنایی شما عزیزان با انواع چاقوی آشپزخانه و نکات مهم در خرید آن می‌رویم تا به کمک این اطلاعات بتوانید انتخابی باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه داشته باشید. پس تا پایان ما را همراهی کنید.

۱. بخش‌های مختلف چاقوی آشپزخانه

اگر تابه‌حال تجربه‌ی کار با چاقوهای مرغوب را نداشته‌اید، کافی است تنها یک بار آن را امتحان کنید تا حسی متفاوت را تجربه کنید، چراکه چاقوهای باکیفیت قطعا آشپزی را دلپذیرتر می‌کنند. پس تردید نداشته باشید که هزینه‌کردن برای خرید کالایی باکیفیت ارزشش را دارد. در همین راستا هدف از این بخش آشنایی شما با بخش‌های مختلف چاقوی آشپزخانه به منظور انتخابی بهتر است. درواقع با شناخت این قسمت‌ها می‌توانید نسبت به نکاتی که برای انتخاب این وسیله ارائه می‌شود، درک بهتری داشته باشد.

راهنمای خرید سرویس چاقوی آشپزخانه و نکات مهمی که باید در این باره بدانید!

بخش‌های مختلف چاقوی آشپزخانه

  • تکیه‌گاه (Bolster): این قسمت معمولا از جنس استیل است و به تعادل چاقو در زمان کار با آن کمک می‌کند، همچنین با وجود تکیه‌گاهی محکم لغزش‌های تصادفی دست در زمان کار کاهش پیدا می‌کند.
  • لبه‌ی چاقو (Edge): به طور کلی لبه‌ی چاقو همان جایی است که به عنوان تیغه هم شناخته می‌شود. توصیه می‌شود که قبل از هر بار استفاده، لبه را با چاقو تیزکن، تیز کنید تا کار با آن راحت‌تر پیش رود.
  • دسته (Handle): به منظور استفاده‌ی راحت‌تر از چاقو توصیه می‌شود که کالایی با دسته‌ی بیضی شکل انتخاب کنید و از خرید مدل‌های دارای شیار، شکاف برای انگشتان یا کانتور اجتناب کنید؛ چراکه این نوع از محصولات به ندرت برای اغلب کاربران راحت و ارگونومیک هستند. به‌طور کلی دسته‌های چوبی یا فلزی چسبندگی خوبی دارند، در حالی که گزینه‌های پلاستیکی یا مصنوعی ممکن است در زمان کار لیز بخورند.

در حالت کلی لازم است بدانید که یک چهارم جلوی تیغه‌ی چاقو برای بریدن گوشت‌های کوچک یا لطیف بهترین گزینه است. لازم به ذکر است که هرگز نباید از نوک یا هر قسمت دیگر چاقو به عنوان درب بازکن یا موارد مشابه استفاده کنید.

۲. چاقوی سرآشپز بهتر است یا چاقوی سانتوکو (Forged vs. Stamped Blades)

راهنمای خرید چاقو آشپزخانه

تیغه‌های چاقوهای آشپزخانه به دو روش ساخته می‌شوند که به طور معمول با نام‌های چاقوی سرآشپز و چاقوی سانتوکو شناخته می‌شوند. درواقع هنگامی که اصطلاح سرآشپز برای چاقو استفاده می‌شود به این معنی است که تیغه از فولاد یکپارچه ساخته شده است که طی فرآیند ساخت گرم شده و سپس کوبیده شده است. پس از آن، تیغه‌ی این نوع محصولات یک بار دیگر گرم می‌شود و سریعا خنک می‌شود. سپس تیغه‌ی صیقلی شده و به شکل محصول نهایی و به صورت تیز به بازار عرضه می‌شود.

حتما بخوانید
مزایای خرید از انتخاب سنتر

در حالت کلی چاقوهای سرآشپز تیغه‌ای ضخیم‌تر دارند و طبیعتا سنگین‌تر هستند. این مدل‌ها دارای تکیه‌گاه‌اند و در مقایسه با سایر چاقوهای آشپزخانه از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. لازم به ذکر است که این مدل‌ها معمولا گران‌تر از گزینه‌های دیگر هستند.

در عین حال مدل‌های سانتوکو از یک تیغه فولادی و یک‌پارچه که از طریق پرس هیدرولیک شکل داده شده است تحت عملیات حرارتی قرار می‌گیرد. این نوع از چاقوها در اغلب موارد تیغه‌ای نازک‌تر دارند و سبک‌تراند. به طور معمول بدون تکیه‌گاه ساخته می‌شوند و ارزان‌تر هستند.

اما کدام مدل می‌تواند برای شما مناسب‌تر باشد؟ در حالت کلی باید بدانید که پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که چاقوهای سانتوکو به اندازه‌ی به اندازه‌ی چاقوهای سرآشپز بادوام و خوش ساخت باشد. در عین حال همانطور که از نام این چاقوها مشخص است بسیاری از سرآشپزهای حرفه‌ای عمدتاً به دلیل شهرت این مدل‌ها این نوع از چاقوها را انتخاب می‌کنند.

از طرفی هنگامی که بحث مدل‌های سرآشپز می‌شود، شانس بیشتری برای خرید محصول با کیفیت دارید، اما این مساله که چاقوهای سانتوکو کیفیت پایین‌تری دارند مسلما یک نتیجه‌ی قطعی نیست.

۳. انتخاب بین چاقوی دندانه‌دار و بدون دندانه (Serrated vs. Straight Edge)

انتخاب بین چاقوی دندانه‌دار و بدون دندانه

یکی از بزرگترین بحث‌ها در بین آماتورها چالش انتخاب بین مدل‌هایی با تیغه‌ی دندانه‌دار یا صاف است. در همین راستا واقعیت این است که این موضوع یک چالش در انتخاب نیست، بلکه هر کدام در زمان و مکان خاصی به کار می‌روند.

کاربرد چاقوهای بدون دندانه

چاقوهای بدون دندانه یا صاف از جمله گزینه‌های مفید و همه‌کاره هستند که وجود آن در خانه کاملا ضروری است. اصولا تیغه‌هایی با لبه‌های ساده زمانی کاربردی‌اند که مجبور به ایجاد برش‌های فشاری بر روی مواد غذایی هستید. به این معنی که به جای استفاده از حرکت اره‌طور برای برش مواد، از نیرو برای ایجاد برش استفاده می‌کنید. به عنوان مثال برش پنیر یا جدا کردن پوست سیب جزو مواردی است که با استفاده از چاقوهای بدون‌دندانه و با فشار قابل انجام است.

به طور کلی باید بدانید که چاقوهایی با تیغه‌های دندانه‌دار به اندازه‌ی تیغه‌های لبه مستقیم در آشپزخانه کارایی و استفاده ندارند و تنها برای مواردی همچون نان و گوجه‌فرنگی کارا هستند.

کاربرد چاقوهای دندانه‌دار

به طور کلی باید بدانید که چاقوهایی با تیغه‌های دندانه‌دار به اندازه‌ی تیغه‌های لبه مستقیم در آشپزخانه کارایی و استفاده ندارند به این دلیل که اغلب مواد غذایی به برش اره‌ای (به جز مواردی مانند نان و گوجه‌فرنگی) و لبه‌های دندانه‌دار، نیاز ندارند!

در این میان ممکن است نام چاقو با تیغه‌ی گرنتون «Granton» را شنیده باشید که به شکل محصولی با شیارهایی در لبه‌ی چاقو است. هدف از ساخت این نوع کالای آشپزخانه کاهش اصطکاک و افزایش توانایی در برش مواد غذایی است و می‌تواند گزینه‌ای کاربردی‌تر نسبت به مدل‌های دندانه‌دار باشد.

۴. توصیه‌هایی برای انتخاب دسته‌ی چاقو

در بین گزینه‌های متنوع برای دسته‌ی چاقو، موادی همچون پلاستیک و چوب رایج‌ترین محصولات بازار هستند. دسته‌های پلاستیکی معمولاً صاف و بدون شیار هستند و همین مساله هم باعث می‌شود که آلودگی‌ها بر روی منافذ آن جمع نشود. در مورادی برخی از چاقوهای دسته پلاستیکی ساختاری بافت‌طور دارند که کمک می‌کند در زمان استفاده لیز نخورد.

چاقوهایی با دسته‌ی بیضی شکل انتخابی مناسب‌اند و خرید مدل‌های دارای شیار، شکاف برای انگشتان یا کانتور از نظر راحتی در استفاده چندان بهینه نیست؛ چراکه این نوع از محصولات به ندرت برای اغلب کاربران راحت و ارگونومیک هستند.

در عین حال بیشتر چاقوهای مدرن دارای دسته‌های چوبی با روکش پلاستیکی شفاف و سبک برای محافظت از آن‌ها هستند. اما در زمان شستن این نوع از دسته‌ها باید به یاد داشته باشید که از خیساندن طولانی مدت این نوع کالاها خودداری کنید، یا دستگیره را بیرون از آب نگه دارید و بلافاصله و بدون فوت وقت آن را بشویید.

حتما بخوانید
شرکت تکنوگاز

۵ فاکتور مهم که هنگام خرید چاقوی آشپزخانه باید در نظر بگیرید

5 فاکتور مهم که هنگام خرید چاقوی آشپزخانه باید در نظر بگیرید!

در این بخش به سراغ ۵ فاکتور مهم در هنگام خرید چاقوی آشپزخانه می‌رویم تا نگاهی جامع‌تر به این موضوع داشته باشید.

۶. نیازهای خود و آشپزخانه را بشناسید

اغلب افراد در آشپزخانه‌ی خانه‌ی خود تنها به دو نوع چاقو یعنی یک مدل سرآشپز و یک چاقوی نان از نوع دندانه‌دار نیاز دارند. چاقوی سرآشپز تقریباً همه چیز را به جز نان می‌برد، در حالی که چاقوی نان باکیفیت و خوب برای بریدن نان و گوجه‌فرنگی ایدئال است. در کنار این دو مورد خرید یک چاقوی ساده یا کوچک برای برش مواد غذایی مانند توت‌فرنگی ایده مناسبی است، در کنار این گزینه‌ها، وجود قیچی آشپزخانه که برای بریدن نان یا قطعه قطعه کردن مرغ مورد نیاز است.

۷. اندازه‌ی چاقوی آشپزخانه مهم است

از آنجایی که چاقوی آشپزخانه یکی از پرکارترین محصولات است، در زمان خرید باید به اندازه‌ی آن نهایت توجه را داشت. بیشتر چاقوها حدودا بین ۱۵ تا ۲۶ سانتی‌متر (۶ تا ۱۰ اینچ) طول دارند. در حالت کلی کارکردن و کنترل چاقوهای کوتاه‌تر در بیشتر موارد آسان‌تر است، اما چاقوهای بلندتر به شما این امکان را می‌دهند تا موادغذایی بزرگ‌تری مانند هندوانه یا کباب را برش دهید.

۸. خرید چاقوهای تکی بهتر از سرویس است

معمولا برندهای کم‌تر شناخته شده و در مواردی حتی بی‌کیفیت چاقوهای آشپزخانه‌ی خود را به صورت سرویس به بازار عرضه می‌کنند تا با وجود موارد اضافی و غیر کارا محصول خود را چشمگیر کنند. در همین راستا توصیه می‌کنیم که خرید این نوع از سرویس‌ها به شدت اجتناب کنید. از طرفی اکثر مردم به تمام مدل‌های چاقوهای یک سرویس نیازی ندارند بنابراین بهتر است که همان مبلغ را صرف خرید چاقوهایی باکیفیت و ضروری برای خود کنید.

۹. به ماده‌ی سازنده‌ی چاقوی آشپزخانه توجه کنید

بیشتر تیغه‌های چاقوها از فولاد ساخته شده است، اما لازم است بدانید که اما همه فولادها یکسان نیستند و از این دسته محصولات از ترکیب فولاد ضد زنگ و فولاد کربنی در مقادیر متفاوت ساخته می‌شوند. فولاد ضد زنگ در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی مقاوم است، در حالی که چاقوهایی با فولاد کربنی لبه‌ی بهتر و برنده‌تری دارند. بنابراین اگر به فکر خرید محصولی باکیفیت و کارا هستید، نیاز است به دنبال چاقویی از جنس فولاد ضد زنگ با درصد کربن بالا باشید.

در مورد گزینه‌های سرامیکی هم می‌توان اذعان داشت که این چاقوها سبک وزن، بسیار تیز و ارزان‌قیمت هستند. زنگ نمی‌زنند و به ندرت نیاز به تیز کردن دارند، اما ممکن است که به راحتی لپ‌پر شوند. همچنین تیز کردن آن‌ها در خانه ممکن نیست و باید به مکان‌های خاصی برای تیز کردن سپرده شوند.

۱۰. چاقو را در دست بگیرید!

بهترین راه برای بررس حس راحتی و وزن چاقوی آشپزخانه در دست گرفت این محصول است. زمانی که این محصول را دست می‌گیرید باید مطمئن شوید که راحت و سبک است، کنترل آن آسان است و در حین برش زدن، با کندی همراه نیست.

۱۱. سرویس چاقوی آشپزخانه بخرم یا نه؟

سرویس چاقوی آشپزخانه بخرم یا نه؟

در این قسمت نگاهی به مزایا و معایب خرید سرویس چاقوی آشپزخانه خواهیم داشت تا به انتخاب آگاهانه‌تر شما کمک کنیم. بنابراین در ابتدا به سراغ مزایا خرید سرویس چاقوی آشپزخانه می‌رویم!

حتما بخوانید
رییس هیأت مدیره سامسونگ در سن ۷۸ سالگی درگذشت

یکی از مزیت‌های اصلی خرید سرویس چاقو این است که در این نوع خرید به جای شش چاقو کاملاً متفاوت از یکدیگر، محصولاتی در یک نوع طرح و رنگ خواهید داشت. حتی اگر برخی افراد استدلال کنند که سرویس چاقو ارزش زیادی ندارند چون در نهایت از همه‌ی چاقوهای آن استفاده نخواهید کرد، باید گفت همیشه هم اینطور نیست. برخی از سرویس‌های چاقو فقط شامل موارد ضروری هستند و انتخاب و خرید آن‌ها نظم و انسجام مناسبی را به محیط آشپزخانه می‌بخشد. همچنین با وجود سرویس شما طیف وسیعی از گزینه‌ها را در آشپزخانه خواهید داشت به طوری که نیازی به تحقیق و خرید تک تک مدل‌های این کالا ندارید.

اما معایب خرید سویس چاقوی آشپزخانه! همانطور که اغلب افراد اذعان دارند در سرویس‌ها، اغلب چاقوهایی وجود دارد که احتمالا هرگز از آن‌ها استفاده نخواهید کرد، در چنین حالتی خرید تکی چاقوها ارزش بیشتری خواهد داشت. سرویس‌های چاقو معمولا گران‌قیمت هستند و در مواردی ممکن است کیفیت کمتری داشته باشند.

محبوب‌ترین مدل‌های چاقوی آشپزخانه

در کنار جزئیات مطرح شده در این راهنمای جامع خرید لازم است تا با محبوب‌ترین مدل‌های چاقوی آشپزخانه چه از نوع سرویس و چه تکی آشنا شوید، چراکه اطلاع یافتن از مدل‌های پرفروش بازار می‌تواند دید بهتر و وسیع‌تری در مورد خرید کالایی با کیفیت به شما دهد.

چاقو آشپزخانه سلکت مستر مدل HR- 61

چاقو آشپزخانه سلکت مستر مدل HR- 61

چاقو آشپزخانه سلکت مستر مدل HR- 61 محصولی ۹۶ گرمی، ۳ میخ با اندازه‌ی ۶ اینچی است که یکی از محبوب‌ترین مدل‌های چاقوی تکی در بین انواع چاقوهای آشپزخانه به شمار می‌رود. سلکت مستر مدل HR- 61، دارای تیغه‌ی کامل تا انتهای دسته، تیز و خوش‌دست است و برای کاربری‌های عمومی در آشپزخانه گزینه‌ای مناسب به حساب می‌آید.

سرویس چاقو اشپزخانه ۷ پارچه جی فی نی مدل ۲۳۱ وانادیوم اصل

سرویس چاقو اشپزخانه 7 پارچه جی فی نی مدل 231 وانادیوم اصل

جی فی نی مدل ۲۳۱ وانادیوم اصل محصولی ۸ پارچه و تهیه شده از استیل با آلیاژ وانادیوم، همراه قیچی و استند مخصوص است که با توجه به کیفیتی که دارد از جمله سرویس‌های پرفروش دیجی‌کالا به شمار می‌رود.

به طور کلی ویژگی‌های اصلی این سرویس چاقوی آشپزخانه شامل دسته‌ی ساخته شده از ترکیب استیل و فورچ، تیغه‌های استیل و برند، تیز و خوش‌دست و نسبت به کیفیت مقرون‌به‌صرفه است. این سرویس چاقو، با آلیاژ وانادیوم که در بین بهترین و با کیفیت‌ترین مواد است، ساخته و ابعاد تک تک کالاها توسط لیزر بریده شده است.

لازم به ذکر است که ابعاد چاقوهای حاضر در این مجموعه به ترتیب چاقوی سایز ۱ به طولِ ۳۴.۵ و طول تیغه‌ی ۲۰ سانتی‌متر، چاقوی سایز ۲ به طول ۳۳ و طول تیغه‌ی ۱۹.۵ سانتی‌متر، چاقوی سایز ۳ به طول به طول ۲۴ و طول تیغه‌ی ۱۲.۵ سانتی‌متر، چاقوی سایز ۴ به طول ۲۰ و تیغه‌ی ۹ سانتی‌متر و در پایان ساطوری به طول ۳۱ و طول تیغه‌ی ۱۷ سانتی‌متر است.

سرویس چاقو ۹ پارچه مونتینی مدل MTN-936

سرویس چاقو 9 پارچه مونتینی مدل MTN-936

سرویس چاقو ۹ پارچه مونتینی مدل MTN-936، محصولی میان‌رده با پایه‌گردانی از جنس پلاستیک است که در نوع خود می‌تواند نیازهای شما را برطرف کند. این مجموعه‌ی ۹ پارچه شامل ساطوری با طول ۲۹.۵ و طول تیغه‌ی ۱۷ سانتی‌متری، چاقو سایز ۱ با طول ۳۴ و طول تیغه‌ی ۲۰ سانتی‌متری، چاقو سایز ۲ با طول ۳۴ و طول تیغه‌ی ۲۰ سانتی‌متری، چاقو سایز ۳ با طول کلی ۲۳.۵ و طول تیغه‌ی ۱۱ و چاقوی سایز ۴ به طول ۲۰.۵ و طول تیغه‌ی ۸.۷ سانتی‌متر است.

چاقو روک مدل هاروست مجموعه سه عددی

چاقو روک مدل هاروست مجموعه سه عددی

چاقو روک مدل هاروست، کالایی سه تایی، تیز، مقرون‌به‌صرفه با رنگ‌های متنوع است که با وجود تیغه‌ی استیل و دندانه‌دار، ضد زنگ و قابلیت شست‌وشو در ماشین ظرفشویی را هم به خوبی دارد. دوام این محصول ترکی در بین کاربران زبان‌زد است و با وجود سه سایز مختلف چاقو در ارزان‌ترین حالت ممکن می‌تواند انتخابی کار راه انداز برای اغلب خانواده‌ها باشد.

حتما بخوانید
معرفی 3 مدل از محبوب‌ترین تلویزیون‌های شیائومی در 2023

ست چاقو آشپزخانه ۳ پارچه ثمین دست زنجان مدل SDZ22-111 به همراه سنگ چاقو تیز کن

ست چاقو آشپزخانه 3 پارچه ثمین دست زنجان مدل SDZ22-111 به همراه سنگ چاقو تیز کن

ست چاقو آشپزخانه‌ی ثمین دست زنجان مدل SDZ22-111 محصولی با دسته‌ی پلی‌کربنات و جنس تیغه‌های استیل است که به همراه سنگ چاقو تیزکن به بازار عرضه شده است. چاقو آشپزخانه ۳ پارچه ثمین دست زنجان از جمله انتخاب‌های دست‌ساز، برنده و با کیفیت است که با وزن کم و اندازه‌های مناسب این امکان را به شما خواهد داد که مانور خوبی برای برش و تکه‌تکه کردن موادغذایی مختلف داشته باشید.

ست چاقو آشپزخانه ۶ پارچه کاراجا مدل Retro کد ۱۵۳.۰۳.۰۶.۱۷۴۹

ست چاقو آشپزخانه 6 پارچه کاراجا مدل Retro کد 153.03.06.1749

ست چاقو آشپزخانه کاراجا مدل Retro کد ۱۵۳.۰۳.۰۶.۱۷۴۹ سرویسی ۶ پارچه و از نوع رترو است که می‌تواند برای علاقه‌مندان به طراحی‌های خاص در لوازم خانگی گزینه‌ای قابل‌توجه باشد. این نوع از چاقوها همراه با تیغه‌های استیل و دسته‌های پلاستیک باکیفیت به بازار عرضه شده است و ابعاد تک تک چاقوهای آن به شرح زیر است.

چاقوی سرآشپز، نان و خردکن این مجموعه به طول ۲۰ سانتی‌متر، چاقو خردکن دیگر آن ۱۲.۷ سانتی‌متر، چاقوی پوست‌کن ۹ سانتی‌متر و بلوک چاقو در این سرویس ۱۲ سانتی‌متر است. در حالت کلی این سرویس محصولی شیک و خاص است که می‌تواند نظر مشکل‌پسندان را به‌خوبی جلب کند.

سرویس چاقوی ۷ پارچه جی فی نی مدل TN-01

سرویس چاقوی 7 پارچه جی فی نی مدل TN-01

چاقوهای جی فی نی مدل TN-01، سرویسی شامل قیچی، ساطور، چاقوتیزکن، پایه‌ی نگه‌دارنده و سه چاقو در سایزهای متنوع است که هر یک بنابر کاربردی که دارند می‌توانند برای استفاده‌ی خانگی و نیمه‌حرفه‌ای به کار بیایند. این سرویس ۷ پارچه دارای تیغه‌های استیل اصل است و خوش‌دستی و کیفیت بالا در طراحی از جمله مهم‌ترین مشخصه‌های این سرویس چاقوی آشپزخانه است. البته از نظر قیمتی این مدل چندان ارزان‌قیمت نیست ولی با توجه به کارایی که دارد می‌تواند به عنوان یک گزینه‌ی تیز و کاربردی در نظر گرفته شود.

سرویس چاقو آشپزخانه ۶ پارچه کاراجا مدل Maple

سرویس چاقو آشپزخانه 6 پارچه کاراجا مدل Maple

سرویس چاقو آشپزخانه کاراجا مدل Maple مجموعه‌ای ۶ پارچه با طراحی سبک، خاص و جمع‌وجور است که با دسته‌های سیلیکونی و تیغه‌های استیل به بازار عرضه شده است. وزن این مجموعه در حالت کلی ۱۶۰۰ گرم است و با توجه به قیمتی که دارد می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای کاربری‌های عمومی باشد.

ست چاقو استیل مروارید زنجان مجموعه ۶ عددی

ست چاقو استیل مروارید زنجان مجموعه 6 عددی

اگر به دنبال محصولات دست‌ساز زنجان هستید و به چاقوی زنجان اطمینان کامل دارید، ما به شما ست چاقو استیل مروارید زنجان مجموعه ۶ عددی را پیشنهاد می‌کنیم، چراکه با وجود ۴ سایز چاقوی آشپزخانه برای مصارف عادی آشپزی، یک عدد چاقوی قصابی مناسب خرد کردن گوشت و یک عدد مسغل برای تیز کردن چاقو سرویسی کارا در آشپزخانه به حساب می‌آید. تیغه‌های چاقوهای این ست همگی از استیل ضدزنگ و دسته و غلاف چاقوها چوبی است، همچنین کل مجموعه ۱۴۰۰ گرم وزن دارد.

سرویس چاقو آشپزخانه ۶ پارچه شفر مدل Pemo

سرویس چاقو آشپزخانه 6 پارچه شفر مدل Pemo

یکی از گزینه‌های خوش‌ساخت و جمع‌وجور در بین مدل‌های مختلف سرویس چاقوی آشپزخانه مجموعه‌ی شفر مدل Pemo است. این محصولات زیبا با دسته‌هایی از جنس سیلیکون و تیغه‌های استیل ضدزنگ همراه شده است و می‌تواند گزینه‌ای قابل‌توجه و باکیفیت برای خرید باشد. لازم به ذکر است که این ست ۶ پارچه است و جزو کالاهای میا‌ن‌رده‌ی بازار به شمار می‌رود.

حتما بخوانید
راهنمای جامع خرید جاروبرقی (انواع، ویژگی‌های ضروری و پرفروش‌های بازار)

سرویس چاقو آشپزخانه ۹ پارچه فوما مدل FU-533

سرویس چاقو آشپزخانه 9 پارچه فوما مدل FU-533

سرویس چاقو آشپزخانه ۹ پارچه‌ی فوما مدل FU-533 محصولی مقرون‌به‌صرفه با دسته و تیغه‌ی استیل است که همراه با پوست‌کن به عنوان محصولاتی مناسب با کاربری عمومی به شمار می‌روند. به طور کلی این سرویس چاقوی ۹ پارچه شامل قیچی، چاقو تیزکن و ساطور است و در عین حال چاقوهای آن شامل کالایی با سایز ۱ و به طول ۳۴ و طول تیغه‌ی ۲۰ سانتی‌متر، چاقوی سایز ۲ با طول ۳۴ و طول تیغه‌ی ۲۰ سانتی‌متر، چاقوی سایز ۳ با طول ۲۳.۵ و تیغه‌ی ۱۱ سانتی‌متری و چاقوی برش سایز ۴ با طول ۲۰.۵ و طول تیغه‌ی ۸.۷ سانتی‌متر است. البته باید در نظر داشته باشید که با توجه به قیمت این سرویس تیغه‌های چاقوها چندان قطور نیستند و دوام بالایی ندارند.

سرویس چاقو آشپزخانه ۶ پارچه کاراجا مدل HERNE

سرویس چاقو آشپزخانه 6 پارچه کاراجا مدل HERNE

یکی از محصولات شیک و کم‌جا در بین محبوب‌ترین سرویس چاقوهای آشپزخانه‌ی دیجی‌کالا سرویس چاقو آشپزخانه ۶ پارچه کاراجا مدل HERNE است. این محصول ساخت کشور ترکیه است و و استند آن از چوب درخت گردو ساخته شده است. از طرفی تیغه‌های این کالای خاص از استیل ژاپنی بسیار مقاوم در برابر خم‌شدگی تهیه شده است و طراحی ارگونومیک و پوشش ضد تعریق دسته، این چاقوها را به ابزارآلاتی حرفه‌ای برای آشپزخانه تبدیل کرده است.

سرویس چاقو آشپزخانه ۱۰ پارچه وینر کد WB7335 به همراه چاقو تیزکن

سرویس چاقو آشپزخانه 10 پارچه وینر کد WB7335 به همراه چاقو تیزکن

سرویس چاقو آشپزخانه وینر کد WB7335 محصولی ۱۰ پارچه است که همره با یک چاقو تیزکن آلمانی در فروشگاه دیجی‌کالا موجود است. این مجموعه توسط برند معروف جی فی نی طراحی شده و از کیفیت بسیار استثنایی برخوردار است. همچنین جنس تیغه‌های آن وانادیوم اصل با شناسه ۵CR15MOV است و همراه با دسته و بدنه‌ی یک تکه و استیل قابلیت شست‌وشو حتی در ماشین ظرفشویی را دارد.

این مجموعه‌ی ۱۰ تکه شامل چاقوی برش نان، چاقوی سرآشپز، قیچی، چاقوی برش سایز ۱، ۲، ۳ و ۴ همراه با پایه‌ی کارد تمام استیل به طول ۱۵ سانتی‌متر و ارتفاع ۲۰ سانتی‌متر است. البته لازم به تاکید است که دسته و بدنه‌ی این کالاها امکان جداسازی ندارد!

سرویس چاقو آشپزخانه ۸ پارچه گینسو مدل Gourmet Chikara

سرویس چاقو آشپزخانه 8 پارچه گینسو مدل Gourmet Chikara

یکی دیگر از گزینه‌های خرید خوش‌ساخت در بین سرویس‌های چاقوی آشپزخانه سرویس چاقوی گینسو مدل Gourmet Chikara است. این کالای ۸ پارچه از بدنه و تیغه‌ی استیل ضدزنگ ساخته شده است و ۳۲۱۰ گرم وزن دارد. برند گینسو یکی از مطرح‌ترین تولیدکنندگان انواع چاقو در جهان است و چاقوهای این سِت شامل دو چاقوی برش ۵ و ۳.۵ اینچی، یک چاقوی سرآشپز ۶ اینچی و چاقوی سانتوکو است.

سرویس چاقو آشپزخانه ۸ پارچه باس کد R401

سرویس چاقو آشپزخانه 8 پارچه باس کد R401

سرویس چاقو آشپزخانه باس کد R401 کالایی ۸ پارچه و دوست‌داشتنی است که استند آن با وجود خاصیت آهنربایی ساطور، چاقوی برش نان، چاقو آشپزخانه، دو چاقو دستی، چاقو تیزکن و قیچی را نگه می‌دارد. این کالاها بدنه و دسته‌ای استیل دارند و در حالت کلی ۲۸۴۰ گرم وزن دارد.

جمع‌بندی

در پایان باید اشاره کرد که اگر مدل خاصی از چاقو را مثل چاقوی سرآشپز یا چاقوی پوست‌کن زیاد مصرف می‌کنید، ارزشش را دارد که برای خرید مدلی همه‌چیز تمام، هزینه کنید. اما برای چاقوهای حرفه‌ای با قیمت‌بالا که مصرف هر روزه ندارند و احتمال می‌دهید که شاید هر چند هفته یک بار هم از آن استفاده نکنید، نیازی نیست هزینه کنید. البته هر چند که مطمئنا این موضوع درنهایت به جیب و تصمیم شما بر می‌گردد!

منبع: Consumer Reports

دیدگاهتان را بنویسید