هرآنچه باید قبل از خرید انواع شیرآلات خانگی بدانید

اگر در حال بازسازی یا ارتقای آشپزخانه خود هستید، باید بدانید که تعویض شیرآلات گزینه‌ای است که می‌تواند هم از لحاظ اقتصادی و هم زیبایی جالب‌توجه باشد. امروزه جدیدترین شیرآلات با روکش‌های سخت و درجه‌ی یک وارد بازار شده‌اند که می‌توانند با انواع شیرآلاتی که دائما با نشتی، خوردگی و چکه کردن (به‌ویژه نیمه‌های شب‌ها!) شما را کلافه می‌کنند، به خوبی جایگزین شوند.

در همین راستا، لازم است بدانید که اکثر این محصولات دارای ضمانت‌نامه‌ی مادام‌العمر (در صورت خرید محصولات اصل) هستند که عیوب احتمالی و حتی خوردگی روکش شیرآلات را پوشش می‌دهد. این دسته از محصولات آن‌قدر قابل اعتماد شده‌اند که تفاوت عملکردی کمی بین برندهای مختلف آن وجود دارد. به همین دلیل در این راهنمای خرید محصولات برندی خاص را توصیه نمی‌کنیم، بلکه بر روی مزایا و معایب روکش‌ها و ویژگی‌های شیرآلات مختلف تمرکز می‌کنیم.

نکات مهم در زمان خرید انواع شیرآلات خانگی

نکات مهم در زمان خرید انواع شیرآلات خانگی

نکات مهم در زمان خرید هر نوع محصولی یکی از با اهمیت‌ترین بخش‌ها در هر راهنمای خرید است. بنابراین در همین ابتدای مقاله شما را با فاکتورهای مهم در زمان انتخاب و خرید انواع شیرآلات آشنا می‌کنیم.

۱. ظاهرپسند نباشید!

اکثر مردم تنها بر اساس اینکه ظاهر شیر ظرفشویی توجه آن‌ها را جلب کرده است، دست به خرید محصولی خاص می‌زنند، این موضوع به‌ویژه در خرید آنلاین خود را بیشتر نشان می‌دهد! اگرچه انتخاب شیری شکیل با ظاهری زیبا مهم است، اما شما نباید راحتی و قابل اطمینان بودن کالا آن هم برای مدتی طولانی را به خطر بیاندازید. در همین ابتدا لازم است گوشزد کنیم که اگر از چکه کردن شیرآلات خسته شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم محصولات سرامیکی را خریداری کنید. لازم به تاکید است که قیمت شیرهای معمولی (به‌ویژه برنجی) با شیرهای سرامیکی تقریباً یکسان است.

یکی ار بهترین گزینه‌ها برای فرار از چکه کردن  شیر آب، خرید شیرآلات سرامیکی با دیسک سرامیکی (به جای واشر) است!

۲. انطباق شیرآلات با تعداد سوراخ‌های نصب

بیشتر سینک‌ها دارای سوراخ‌های از قبل آماده هستند که برای نصب لوازم‌جانبی (مانند پخش‌کننده یا اسپری‌کننده آب و صابون) مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین اگر قصد استفاده از سینک اصلی خود را دارید، باید صفحه‌ای برای پوشاندن سوراخ‌های اضافی تهیه کنید. به طور کلی توصیه می‌شود که شیری خریداری نکنید که سوراخ‌های مورد نیاز برای نصب آن بیش از سوراخ‌های سینک شما باشد.

۳. بررسی سبک و شکل عَلم شیرآلات

بررسی سبک و شکل عَلم شیرآلات

شیرآلاتی با عَلمی مستقیم اغلب جمع و جور و ارزان‌قیمت هستند، اما ممکن است برای نصب آن مجبور به یکسری جابه‌جایی‌ها و ایجاد سوراخ منطبق (بر کف سینک) برای آن باشید! در عین حال، مدل‌هایی با علمِ گردن غازی فاصله‌ی بیشتری از کف سینک دارند، اما اگر سینک کم‌عمق باشد، می‌تواند در زمان استفاده باعث پاشیدن آب به سر و روی شما شود.

در حالت کلی توصیه می‌شود، هر سبکی شیرآلاتی که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که سَر شیر آب به اندازه‌ی کافی قابل انعطاف باشد (به‌ویژه در سینک‌های کاسه‌ای، پهن و دوقلو) تا بتواند کل سینک را پوشش دهد. همچنین شیرآلاتی متناسب با اندازه‌ی سینک خریداری کنید، چراکه سینکی بزرگ با شیر آبی کوچک، ظاهر عجیبی به آشپزخانه‌ی شما می‌دهد.

۴. توجه به نوع نصب و تعمیر شیرآلات

تعویض شیر و سینک آن هم به صورت همزمان امری آسان‌تر از تعویض جداگانه آن است، چراکه می‌توان شیرآلات را قبل از قرار دادن سینک در کانتر، نصب کرد. همچنین ایجاد اتصالات و سفت کردن آن‌ها با پیچ گوشتی هم راحت‌تر خواهد بود. این در حالی است که در صورت نصب و تعویض جداگانه‌ی هر یک از این بخش‌ها نیاز به تنظیم دقیق‌تر و تناسب با حالت قبل است.

 

پرفروش‌ترین مدلِ شیر آب و علت محبو‌بیت آن

یک سبک بسیار محبوب در بین شیرآلات مختلف، مدل تک اهرم و قابل جابه‌جایی (در تصویر زیر) است. درواقع این محصول را می‌توان ترکیبی از یک سَری اسپری مانند و دسته‌ای انعطاف‌پذیر در نظر گرفت. با توجه به فروش بالای این محصول در این بخش فاکتورهای مهم در انتخاب و محبوبیت این کالا را بررسی می‌کنیم.

محبوب‌ترین مدل شیرآلات

بررسی بخش‌های مختلف محبوب‌ترین مدل شیرِ آب

 1. وجود سیستم تک اهرمی (Single Lever): محصولات تک اهرم با ارائه‌ی ترکیبی از آب سرد و گرم، راحتی در استفاده را رقم می‌زنند و فضای کمتری را نسبت به مدل‌های دو اهرمی اشغال می‌کنند. به طور کلی توصیه می‌شود که به دنبال خرید شیرآلاتی باشید که با حفظ آخرین تنظیمات دمای آب، آن‌ها را بَست.
 2. قابلیت تبدیلِ خروج آب بین حالت‌های معمولی و اسپری (Spray/Stream Selector): این سبک از شیرآلات در بخش بالایی یا کنارِ خروجی، دکمه‌هایی دارند که به شما این امکان را می‌دهد که بین حالت، اسپری یا معمول برای خروج آب، یکی را انتخاب کنید. بهترین مدل‌های این سبک شیرآلات قابلیت حفظ حالت قبل پس از بستن شیر را دارند.
 3. مجهز به آبکاری تحت خلاء (PVD Finish): قسمت علم شیرآلات جدید با استفاده از فناوری آبکاری تحت خلاء (PVD) در برابر خط و خراش کاملا مقاوم است، اگرچه ممکن است در مواردی چند لکه بر روی آن ایجاد شود. لازم به ذکر است که آبکاری این بخشِ محصولات معمولا با استفاده از فلزاتی همچون نیکل، مس، برنز، طلا و فلز برنج انجام می‌شود.
 4. قابلیت تغییر طول (Pull-Out Spout): خروجی این مدل از شیرآلات ترکیبی از خروجی معمول و اسپری‌طور است که قابلیت چرخش به منظور افزایش انعطاف‌پذیری در زمان کار را دارد! همچنین دهانه‌ی آن قابلیت تغییر طول (با وجود شلنگ داخلی) دارد و از علم بیرون می‌آید. به یاد داشته باشید که شیلنگ داخلی این شیرآلات باید به اندازه‌ای بلند باشد که به گوشه‌های سینک برسد.
 5. دارای صفحه‌ی پوشاننده (Base Plate): این نوع از صفحات هر گونه سوراخ غیر ضروری یا استفاده نشده در ساختار سینک یا پیشخوان را می‌پوشانند. لازم به ذکر است که اگر سینک جدیدی با تعداد سوراخ‌های مناسب تهیه می‌کنید، نیازی به این بخش نخواهید داشت.
 6. شلنگ پیسوار بلند (Supply Hoses): اتصالِ شلنگ‌های پیسوار به منبع آب در این سبک از شیرآلات به علت طولِ مناسب،آسان‌تر است.
 7. مجهز به وزنه‌ی تعادل (Counterweight): وجود چنین قطعه‌ای در این محصول به جمع‌شدن راحت‌تر و محکم شدنِ صحیح شلنگ‌ها و لوله در داخل پایه‌ی آن کمک می‌کند.
حتما بخوانید
آنچه اپرا می تواند در مورد کولر گازی به شما بیاموزد

 

انواع شیرآلات بر اساس جنس بدنه

انواع شیرآلات بر اساس جنس بدنه

به طور کلی استفاده از فلزات صیقل‌خورده همچون فولاد ضدزنگ، برنز، نیکل یا فلزاتی به رنگ مشکی مات، قابلیت پنهان سازی اثر انگشت و عدم لکه‌پذیری را دارند. از طرفی فلز کروم و فلزات طلایی رنگ، لکه‌پذیر هستند، اما می‌توانید به راحتی آن‌ها را پاک کنید.

شیرآلاتی با بدنه‌ی فولاد ضدزنگ: بدنه‌ی فولاد ضد زنگ با روکش مات از جمله کالاهایی است که تا چندین سال موردعلاقه‌ی اغلب کاربران بود. این نوع از فلزات صیقل‌خورده، ظاهری براق به شیرآلات می‌دهند و همین مساله هم برای اکثر افراد جالب‌توجه است.

شیرآلاتی با بدنه‌ی نیکل: شیرآلاتی با بدنه‌ی نیکل براقیت کمتری نسبت به فولاد ضدزنگ دارند، اما باید بدانید که چنین روکش‌هایی از گرمی و ماتی خاصی برخوردار هستند که همین موضوع هم هم‌خوانی شیرآلات با سایر رنگ‌های آشپزخانه را راحت‌تر می‌کند.

شیرآلاتی با بدنه‌ای از جنس کروم: شیرهای با روکش کروم قابلیت بازتابندگی بالایی دارند و ظاهری براق و آینه مانند به محصول می‌دهند.

شیرآلاتی با بدنه‌ی برنز: برنز فلزی است که ظاهری کلاسیک و خاص به شیرآلات می‌دهد و به خوبی با رنگ های مایل به سفید، خاکستری و مایل به قهوه‌ای هماهنگ می‌شود.

شیرآلاتی با روکش طلایی: روکش‌های طلایی از جمله مواردی هستند که بار دیگر در بین مردم محبوبیت پیدا کردند. چراکه با با رنگ‌های گرم‌تر، به راحتی سِت می‌شوند و جلای خاصی به آشپزخانه و حمام می‌بخشند.

شیرآلاتی با روکش مشکی: همانطور که می‌دانید، مشکی رنگی جهانی است که با هر چیزی به راحتی سِت می‌شود، بنابراین شیرآلات مشکی مات مکمل مناسبی برای هر نوع چیدمانِ آشپزخانه‌ای است.

 

انواع شیر ظرفشویی و مزایا و معایب هر کدام

اگرچه شیرهای خانگی را می‌توان در دو دسته‌ی تک اهرمی و دو اهرمی دسته‌بندی کرد، اما در کنار این دو نمونه‌ی اصلی موارد دیگری هم وجود دارند که بازه‌ی انتخاب شما را (با توجه مزایا و معایب هر یک) وسیع‌تر می‌کند.

شیرآلات تک اهرمی (Single-Handle Faucets)

شیرآلات تک اهرمی

اگر قصد خرید مدل‌های تک اهرمی را دارید در همان ابتدای کار باید فاصله‌ی اهرم تا پشتی یا لبه‌ی پنجره را بررسی کنید، چراکه چرخش اهرم در زمان استفاده از شیر ممکن است با سطح پشتی برخورد داشته باشد. در صورتی که با نصب این نوع شیرآلات با سوراخ‌های اضافی در سینک مواجه شدید، بهتر است که یک اسپری جداگانه برای آب یا پخش صابون خریداری کنید و در بخش‌های مدنظر نصب کنید.

مزایا:

 • استفاده و نصب شیرآلات تک اهرمی آسان‌تر است و فضای کمتری را نسبت به شیرهای دو اهرمی اشغال می‌کند.

معایب:

 • انجام فرآیند تنظیم دما در مدل‌های تک اهرمی به دقت مدل‌های دو اهرمی نیست!

شیرآلات دو اهرمی (Two-Handle Faucets)

شیرآلات دو اهرمی

همانطور که از نام این شیرآلات هم مشخص است، این محصولات سنتی دارای دو اهرم برای آب سرد و گرم به صورت جداگانه هستند که در سمت چپ و راست شیر آب قرار گرفته است. شیرآلات دو اهرمی قابلیت نصب به صورت جداگانه را دارند و معمولا پخش‌کننده‌ی مایع یا صابون آن به صورت جدا بر روی سینک نصب می‌شود.

حتما بخوانید
آموزش اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون ال جی

مزایا:

 • با وجود این نوع از محصولات عملیات تنظیمات دما، کمی دقیق‌تر از مدل‌های تک اهرمی امکان‌پذیر است.

معایب:

 • نصب شیرآلات دو اهرمی اغلب سخت‌تر از سایر مدل‌ها است. همچنین برای تنظیم دما در زمان کار با آن، به هر دو دست نیاز دارید. چنین حالتی مسلما آزادی عمل شما را کمتر می‌کند.

شیرآلات انعطاف‌پذیر (Pull-Out & Pull-Down Faucets)

شیرآلات انعطاف‌پذیر

جالب است بدانید که این مدل شیرآلات دارای خروجی‌ای هستند که از سَر شیر (همراه با شلنگی بلند) بیرون می آید و پس از استفاده دوباره به داخل علم جمع می‌شود. درواقع در ساختار این نوع از شیرآلات وجود وزنه‌ی تعادل به جمع‌شدن شلنگ داخل سیستم کمک می‌کند.

مزایا:

 • شیرآلات انعطاف‌پذیر در زمان شست‌وشوی سبزیجات یا خود سینک گزینه‌ای بسیار مفید است.
 • شلنگ داخلی این محصول به اندازه‌ای بلند است که تمام گوشه‌های سینک را پوشش می‌دهد.

معایب:

 • اگر اندازه‌ی سینک شما کوچک است، ممکن است به این نوع شیرآلات نیازی نداشته باشید.

شیرآلات هوشمند (Hands-Free Faucets)

شیرآلات هوشمند

در بین گزینه‌های هوشمند، مدل‌های دارای سنسور حساس به ضربه در بخش جلویی شیر آب، محصولاتی جالب‌توجه هستند. در همین راستا جالب است بدانید که این نوع از شیرآلات با وجود سنسور قابلیت شیفت بین حالت‌های مختلفِ جریان آب را دارند.

مزایا:

 • استفاده از این مدل شیرآلات هوشمند راحت است.
 • از آنجایی که سنسور جلوی شیر تنها با یک حرکت فعال می‌شود، در صورتی که دستان شما پُر یا کثیف باشد، باز کردن شیرآب همراه با دردسر نیست.

معایب:

 • در طراحی برخی از مدل‌های آن دقت لازم به عمل نیامده و سنسور به شکل گیج‌کننده‌ای مخفی شده است. بنابراین زمانی که دستان شما آلوده باشد به سختی می‌توان آن را پیدا و فعال کرد.

شیرآلات پات فیلر (Pot-Filler Faucets)

شیرآلات پات فیلر

مدل‌های پات فیلر از جمله گزینه‌های خریدی هستند که در آشپزخانه‌ی رستوران‌ها بسیار رایج است. از طرفی یکسری از نمونه‌های این کالاها در حال حاضر برای استفاده در خانه طراحی شده‌اند. شیرآلات پات فیلر روی دیوار و در نزدیکی اجاق گاز نصب می‌شوند و با وجود بازوهای قابل تا شدن، در صورت عدم استفاده، به راحتی جمع می‌شوند.

مزایا:

 • سهولت و راحتی در استفاده
 • پُر کردن یک قابلمه بزرگ به طور مستقیم در همان جایی که از آن استفاده می‌شود به این معنی است که نیازی به جابه‌جایی قابلمه‌های بزرگ در آشپزخانه وجود ندارد.

معایب:

 • نصب مدل‌های پات فیلر به منبع آبی در پشت اجاق گاز یا دسترسی به سیستم لوله‌کشی آب، نیاز دارد.

شیرآلات مدل آنتیک (Bar Faucets)

شیرآلات مدل آنتیک

در بسیاری از طراحی‌های جدید آشپزخانه، می‌توانید سینک‌های کوچک‌تر و ثانویه را در کنار سینک اصلی مشاهده کنید که می‌تواند فضای سینک اصلی را برای دسترسی بهتر شما آزاد کند. در همین راستا شیرهای آنتیک علاوه بر زیبایی و جلوه‌ی کلاسیکی که دارند، کوچک و میله‌ای شکل هستند و برای این نوع از سینک‌ها گزینه‌ای مناسب به حساب می‌آیند.

مزایا:

 • می‌توان آن‌ها را مستقیماً به پخش‌کننده‌ی آب گرم یا فیلتر آب سرد، متصل کرد.
 • شیرآلات آنتیک ظاهر زیبا و کلاسیکی به آشپزخانه‌ی شما می‌بخشند.

معایب:

 • از آنجایی که برای نصب این نوع شیرآلات خرید و نصب سینک ثانویه هم ضروری است، بهتر است که در زمان خرید به استفاده و کاربردی بودن آن برای سبک زندگی خود توجه‌ای ویژه کنید.

 

 

۵ ویژگی کاربردی در شیرآلات خانگی که کار شما را راحت‌تر می‌کند!

5 ویژگی کاربردی در شیرآلات خانگی که کار شما را راحت‌تر می‌کند!

پیشرفت‌های مختلف در حوزه‌ی علم مواد باعث شده است که اکثر شیرآلات در برابر سایش مقاومت بالایی داشته باشند. اما در کنار عدم زنگ‌زدگی و سایش، مشخصه‌های دیگری هم وجود دارد که می‌تواند بر دوام و عملکرد این دسته از محصولات تأثیر بگذارد. بنابراین در این بخش مروری بر ۵ ویژگی اساسی و مهم در زمان خرید شیرآلات خانگی می‌‌کنیم.

۱. توجه به فلز مورد استفاده در آبکاری شیرآلات

استفاده از روکش‌هایی از جنس فلزات سخت در اغلبِ شیرآلات به‌جز ارزان‌ترین مدل‌ها امری رایج است. به طور کلی به منظور آبکاری این نوع از محصولات، قسمت بیرونی شیرآلات با اتم‌های فلزی باردار بمباران می‌شود و طی فرآیند به نام آبکاری تحت خلاء یا PVD با سطح فلز پایه‌ی محصول، پیوند شیمیایی برقرار می‌کند. به منظور اعمال روکش بر روی شیرآلات، معمولا از فلزاتی مانند نیکل و برنز استفاده می‌کنند که با اعمال آن به روش PVD، تا حد بالایی در برابر خش و خط مقاومت هستند. البته لازم به تذکر است که استفاده از مواد شوینده‌‌ی بسیار قوی، می‌تواند عاملی برای ایجاد لکه بر روی آن‌ها باشد.

حتما بخوانید
۶ اصل مهم در چیدمان خانه‌‌ برای کسانی که حیوان خانگی دارند

در بین انواع مختلفی از روکش‌های سخت برای شیرآلات، همچنان فلز کروم روکشی محبوب و بسیار بادوام است، البته استفاده از پدهای زِبر می‌تواند باعث خش بر روی آن شود. همچنین مدل‌های استیل کمتر در معرض خط و خش هستند. از طرفی پوشش‌های برنزی در رقابت بالایی با روکش‌های کرومی هستند؛ چراکه ظاهری کلاسیک و خاصی را به شیرآلات می‌دهد و اعمال روکش PVD با استفاده از آن عملکرد بهتری نسبت به سایر فلزات دارد.

۲. خروج آب به حالت‌های مختلف

وجود دکمه‌های مناسب که در قسمت بالایی یا کناری دهانه‌ی شیر، قرار دارد به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی بین حالت‌های اسپری و معمول خروج آب از دهانه‌ی شیر جابه‌جا شوید. بهتر است که مدل انتخابی دارای قابلیت ثبت تنظیمات باشد، تا پس از هر بار باز کردن و بستن شیر آب، در همان حالت باقی بماند.

۳. نصب شیر جانبی از نوع اسپری‌کننده آب

نصب شیر اسپری‌کننده آب

اگر یک شیر آب تک یا دو اهرمی دارید و سینک شما دارای سوراخ‌های اضافی است، ممکن است به فکر اضافه کردن یک شیر اسپری‌کننده‌ی آب جانبی به سینک خود باشید. به طور کلی نصب این شیر جانبی ساده است و شما می‌توانید برای راحتی در کار به‌ویژه شستن قابلمه‌ها، از آن استفاده کنید.

۴. قابلیت حفظ تنظیمات دما

اگرچه این ویژگی در شیرآلات با چشم قابل مشاهده نیست، اما برخی از شیرهای آب تک اهرمی طوری طراحی شده‌اند که دمای آب را حتی زمانی که شیر را می‌بندید، حفظ می‌کنند. این قابلیت به ویژه در حالتی که در فواصل زمانی مکرر از آب استفاده می‌کنید، بسیار کاربردی است و لازم نیست که هر بار آب را باز می‌کنید، دمای آن را تنظیم کنید. به منظور آگاهی از چنین قابلیتی حتما قبل از خرید مشخصات کالا را بررسی کنید.

۵. وجود قفل مغناطیسی

این ویژگی اغلب در شیرآلات انعطاف‌پذیر کاربردی است، زیرا هنگامی که دهانه‌ی شیر از علم خارج می‌شود، می‌تواند پس از استفاده به حالت اولیه و معمول برگردد. همچنین با وجود قفل مقناطیسی بر روی این نوع از شیرآلات می‌توان شلنگ را در حالت مدنظر قفل کرد و به ادامه‌ی کار پرداخت.

 

چکه کردن شیر چند لیتر آب هدر می‌دهد؟

طبق مطالعات انجام شده در آژانس حفاظت از محیط زیست، نشتی و چکه کردن شیرآلات یک خانوار به طور متوسط می‌تواند بیش از ۱۰۰۰۰ گالن آب را هدر دهد. همچنین جالب است بدانید که این میزان هدر رفت معادل با مقدار آب لازم برای ۲۷۰ بار شستنِ لباس‌ها با ماشین‌لباسشویی است!

چکه کردن شیر

میزان هدر رفت آب در غالب چکه کردن، به صورت سالیانه در سیستم خانگی

در شیرهای قدیمی‌تر، به منظور آب‌بندی و عدم چکه کردن شیر از واشر استفاده می‌کنند. طبیعتا زمانی که واشرها خورده یا خراب می‌شود، شیرآلات چکه می‌کنند. این در حالی است که شیرآلات مدرن به دیسک‌های سرامیکی‌ (Ceramic discs) مجهز هستند؛ بنابراین هیچ واشر برای فرسایش وجود ندارد.

استفاده از شیرآلات مجهز به دیسک سرامیکی (به‌جای واشر) احتمال چکه کردن شیر را به شدت کاهش می‌دهد!

 

پرفروش‌ترین شیرآلات خانگی موجود در بازار

حال که با انواع شیرآلات خانگی و مزایا و معایب هر یک آشنا شدید، وقت آن است که به سراغ محبوب‌ترین شیر به استناد سایت دیجی‌کالا برویم و پرفروش‌های این بخش هم آشنا شویم.

ست شیرآلات فراست پویا مدل قاجاری مجموعه ۶ عددی

ست شیرآلات فراست پویا مدل قاجاری مجموعه 6 عددی

ست شیرآلات فراست پویا مدل قاجاری، مجموعه‌ای کامل و خوش‌ساخت است که شامل شیر ظرفشویی، شیر روشویی، شیر توالت، شیرحمام به همراه علم دوش حمام دوکاره و دو عدد شلنگ پیسوار است. نوع پوشش این محصولات از نیکل و کروم (ضخامت آبکاری: ۳۰ میکرون) است و همگی شیرآلات آن دارای مغزی بزرگ (کارتریج ۴۰ میلی‌متری) هستند که به تامین فشار آب بیشتر کمک می‌کند.

لازم به ذکر است که ابعاد و وزن هر یک از کالاهای این مجموعه به ترتیب ۱۲x5x13 و وزن ۱.۱ کیلوگرم برای شیر روشویی، اندازه‌ی ۱۰x15x18 و وزن ۱.۱ کیلوگرم برای شیر توالت، ابعاد ۳۰×۱۵×۱۶ و وزن ۱ کیلوگرم برای شیر ظرفشویی و ابعاد ۱۰x15x18 وزن ۱.۲ کیلوگرم برای شیر حمام به همراه علمک دوش است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

ست شیرآلات دزلی مدل لاروس لایت مجموعه ۶ عددی

ست شیرآلات دزلی مدل لاروس لایت مجموعه 6 عددی

ست شیرآلات دزلی مدل لاروس لایت، یک مجموعه‌ی ۶ عددی استاندارد از شیر حمام، توالت، روشویی و ظرفشویی و ساخته شده از آلیاژ برنج است که به روش الکتروستاتیک توسط نیکل و کروم آبکاری شده است. یراق‌آلات همراه این مجموعه شامل شلنگ‌های پیسوار (به طول ۱۲۰ سانتی‌متر)، آبفشان ضدزنگ، سردوش سیار و کارتریج ۳۶ میلی‌متری است و در حالت کلی محصولاتی بادوام و با طول عمر بالا به حساب می‌آیند.

حتما بخوانید
راهنمای خرید لوازم خانگی (آشپزخانه‌ی به‌روز)

لازم به ذکر است که ابعاد و وزن این محصولات برای شیر توالت، حدود ۱۸×۱۱.۵×۱۰سانتی‌متر با وزن ۰.۷۳ کیلوگرم، برای شیر حمام ۱۸x13x11سانتی‌متر و وزن ۱.۱۶ کیلوگرم، برای شیر روشویی اندازه‌ی ۱۴x11x4 سانتی‌متر و وزن ۰.۶۴ کیلوگرم و شیر ظرفشویی ۱۶x20x30 سانتی‌متر و وزن ۰.۷۴ کیلوگرم است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

علم شیر ظرفشویی استیل متال مدل QR0058222

علم شیر ظرفشویی استیل متال مدل QR0058222

اگر به دنبال تعویض عَلم قدیمی شیر آشپزخانه‌ی خود هستید، علم شیر ظرفشویی استیل متال، می‌تواند موردی با کیفیت همراه با طول عمر بالا باشد. این کالای پر فروش تماما از جنس استیل ضدزنگ است و با یک سَری پیچشی از آلیاژ برنج همراه شده است که بلندی مناسبی برای انوع سینک‌های عمیق دارد. علم شیر ظرفشویی استیل متال، همراه با دو حالت برای خروج آب، گزینه‌ای کاملا اقتصادی است. همچنین پرلاتور دو منظوره‌ی این علم دارای فشارشکن و حباب‌ساز است که علاوه بر ایجاد فشار مناسب برای خروجی آب، صرفه‌جویی در مصرف آب را به همراه دارد. لازم به ذکر است که ابعاد این کالا در حدود ۶x6x30 سانتی‌متر و وزن آن تنها ۰.۲۸ کیلوگرم است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

علم شیر ظرفشویی مدل ۳۵۲۰

علم شیر ظرفشویی مدل 3520

عَلم شیر ظرفشویی مدل ۳۵۲۰، کالایی با قابلیت تنظیم ارتفاع، چرخش ۳۶۰ درجه و ساخته شده از آلیاژ برنج است که از ارزش خرید مناسبی نسبت به قیمت برخوردار است. این مدل علم ظرفشویی ۳ حالت خروجی آبِ مختلف دارد و از نظر انطباق با انواع مختلفی از سَر شیری‌ها هچگونه مشکلی ندارد. البته باید در نظر داشته باشید که جنس میله‌ی نگهدارنده‌ی این کالا پلاستیکی است و ممکن است آسیب‌پذیری بالاتری نسبت به سایر قطعات داشته باشد. در حالت کلی ابعاد این نوع علم ۵x5x65 سانتی‌متر و وزن آن ۱ کیلوگرم است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

شیر آلات اندیکا مدل A395 مجموعه ۴ عددی

شیر آلات اندیکا مدل A395 مجموعه 4 عددی

شیر آلات اندیکا مدل A395 یک مجموعه‌ی ۴ عددی از محصولات باکیفیت شرکتِ خوشنام اندیکا است که از آلیاژ برنج ساخته شده است. این مجموعه تایید شده توسط سازمان استاندارد است و با اغلب سَر شیرها قابلیت انطباق دارد. کارتریج این سِت زیبا، از نوع ۳۵ میلی‌متری است و با دو حالت خروجی آب، جنس دسته‌های زاماک و عملکرد ۳۶۰ درجه انتخابی مناسب برای شماست. البته لازم به ذکر است که نوع پوشش این شیرآلات، نیکل کروم است و همراه با دفترچه‌ای کامل از اطلاعات به خریداران ارائه می‌شود.

همچنین ابعاد و وزن هر یک از شیرها به ترتیب شامل شیر حمامی به ابعاد ۱۰×۱۵×۱۷ سانتی‌متر و وزن ۱.۲۴ کیلوگرم، شیر توالتی به اندازه‌ی ۱۰×۱۰×۱۷ سانتی‌متر و وزن ۱.۱۴ کیلوگرم، شیر روشویی به ابعاد ۵×۱۴×۱۵ سانتی‌متر و وزن ۱.۱۶ کیلوگرم و در نهایت شیر ظرفشویی‌ای با ابعاد ۲۰×۱۵×۸ سانتی‌متر و وزن ۱۶۰۰ کیلوگرم است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

ست شیرآلات دزلی مدل لاروس مجموعه ۵ عددی

ست شیرآلات دزلی مدل لاروس مجموعه 5 عددی

ست شیرآلات دزلی مدل لاروس، مجموعه‌ای باکیفیت از شیرآلاتی زیباست که همراه با نشان استاندارد ملی ایران توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است. این مجموعه‌ی ۵ عددی همراه با یراق‌آلاتی از جمله کارتریج ۳۵ میلی‌متری، شلنگ توالتِ ریز بافت (به طول ۱۲۰ سانتی‌متر) و آب‌فشان ضد زنگ است. در کنار این یراق‌آلات شیرآلات این مجموعه هم از جنس آلیاژ برنج با روکش نیکل کروم است که ابعادی به شرح زیر دارد.

به طور کلی شیر حمام این مجموعه اندازه‌ای در حدود ۱۸x13x11 سانتی‌متر و وزنی به مقدار ۰.۹۸ کیلوگرم، شیر توالت آن ۱۸.۵×۱۱.۵×۱۱ سانتی‌متر و وزن ۰.۷۳ کیلوگرم، شیر روشویی با ابعاد ۱۴x11x4 سانتی‌متر و وزن ۰.۶۴ کیلوگرم و شیر ظرفشویی آن با ابعاد ۳۰x20x16 و وزن ۰.۷۴ کیلوگرم است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

شیر روشویی طوفان فلز مدل ندا

شیر روشویی طوفان فلز مدل ندا sk

شیر روشویی طوفان فلز مدل ندا، محصولی بادوام از گروه صنعتی طوفان فلز است که در زمینه‌ی تولید شیرآلات بهداشتی نامی معتبر و آشنا به حساب می‌آید. شیر روشویی طوفان فلز مجهز به شلنگ (به طول ۴۵ سانتی‌متر) و تماما از آلیاژ برنج ضدزنگ است و همراه با آب‌فشان، یک حالت برای خروج آب و آب‌بندی و آب‌کاری کامل گزینه‌ای مناسب برای خرید است. وزن این کالا تنها ۱ کیلوگرم است و ابعادی به اندازه‌ی ۸x15x20 سانتی‌متر دارد.

حتما بخوانید
سیستم عامل Tizen در تلویزیون سامسونگ

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

ست شیرالات رز مدل بیزانس به همراه شلنگ

ست شیرالات رز مدل بیزانس به همراه شلنگ

اگر به دنبال خرید ست شیرآلاتی بادوام، استاندارد و بسیار زیبا هستید، بهتر است به سِت شیرالات رز مدل بیزانس نگاهی بیاندازید! به طور کلی تنه‌ی تمام شیرآلات و یراق‌آلات این مجموعه از جنس آلیاژ برنج و کاتریج این محصولات از نوع سرامیکی و مقاوم در برابر جرم و رسوب است. از طرفی لازم به تاکید است که آبکاری و رنگ‌کاری این شیرآلات به صورت ۳ لایه و به روش الکترواستاتیک کوره‌ای است، به همین دلیل هم در مقابل آب سخت، کاملا ضد جرم و ضدخش است. همچنین طول شلنگ این مجموعه ۱۲۰ سانتی‌متر و وزن کل سِت ۵ کیلوگرم است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

ست شیرآلات دزلی مدل موج مجموعه ۶ عددی

ست شیرآلات دزلی مدل موج مجموعه 6 عددی

ست شیرآلات دزلی مدل موج، مجموعه‌‌ای بادوام از آلیاژ برنج همراه با روکش نیکل کروم است که همراه با نشان استاندارد، سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص داده است. این شیرآلات از نوع تک اهرمی هستند و یراق‌آلات آن شامل سردوش سیار، آب‌فشان ضدزنگ، لنگی‌هایی از جنس آلیاژ برنج و کارتریج ۳۵ میلی‌متری است.

درباره‌ی ابعاد دقیق تک تک شیرآلات این مجموعه هم می‌توان اذعان کرد که شیر حمام این مجموعه دارای ابعادی به اندازه‌ی ۱۸x13x11.5 سانتی‌متر و وزن ۰.۹۳ کیلوگرم، شیر توالت آن به ابعاد ۱۸×۱۱.۵×۱۰ سانتی‌متر و وزن ۰.۷۱ کیلوگرم، شیر روشویی حدودا ۱۴x4x11 سانتی‌متر و با وزن ۰.۵۹ کیلوگرم و شیر ظرفشویی آن به ابعاد ۱۶x20x30 سانتی‌متر و وزن ۰.۷۴ کیلوگرم است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

شیر ظرفشویی کویران آذر مدل بیزانس کد ۰۳

شیر ظرفشویی کویران آذر مدل بیزانس کد 03

شیر ظرفشویی کویران آذر مدل بیزانس کد ۰۳، کالایی با ابعاد ۲۸x10x50 سانتی‌متر (ارتفاع ۲۸ سانتی‌متری) و وزن ۲۲۰۰ گرم است که در دسته محصولات سنگین وزن قرار می‌گیرد؛ بنابراین لازم است که ضخامت سینک شما برای این نوع شیر ظرفشویی مناسب باشد تا به شکلی صحیح نصب شود. این کالا بهداشتی، از یک علم فنری به منظوری راحتی در استفاده برخوردار بوده و از نوع تک اهرمی است. از دیگر مشخصه‌های این محصول پرفروش می‌توان به تنه‌ی تمام برنجی، شیلنگ استیل (به طول ۳۰ سانتی‌متر) همراه با روکش داخلی برنج، پیچ‌های زیربندی، پرلاتور کاهنده‌ی مصرف آب و آبکاری کل شیر با فلز کروم، اشاره کرد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

شیر روشویی پرکاس مدل دیبا کد B-02

شیر روشویی پرکاس مدل دیبا کد B-02

شیر روشویی پرکاس مدل دیبا، کالایی مطابق با استانداردهای جهانی است که همراه با تنه‌ی برنجی و آنالیز شده، کارتریج سرامیکی با سایز ۴۰ میلی‌متر، شیلنگ استیل (به طول ۵۰ سانتی‌متر) همراه با روکش داخلی برنجی و پرلاتور کاهنده‌ی مصرف آب ارزش خرید بالایی را رقم زده است. همچنین جالب است بدانید که این نوع شیر روشویی از آبکاری طلایی به روش PVD برخوردار است و رنگ مشکی آن به صورت پودری الکترواستاتیک و توسط دستگاه‌های تمام اتوماتیک بر روی آن اعمال شده است، بنابراین هیچ نگرانی از بابت ریختن رنگ این شیر تک اهرمی به مرور زمان وجود ندارد. جنس این کالا از آلیاژ برنج است و با ابعاد ۱۵x10x13 سانتی‌متر و وزن ۹۰۰ گرمی، محصولی مناسب و باکیفیت به حساب می‌آید که می‌تواند تا سال‌های سال در کنار شما باشد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

شیر آشپزخانه کسری مدل کارون

شیر آشپزخانه کسری مدل کارون

شیر آشپزخانه کسری مدل کارون، کالایی ایرانی، دارای تنه‌ای از جنس آلیاژ برنج با پوشش پودری الکترواستاتیک و دسته‌ی زاماک است و در دسته شیرآلات میان‌رده قرار دارد. طول شلنگ این کالا ۴۵ سانتی‌متر است و تنها یک حالت برای خروج جریان آب دارد. وزن این محصول در حدود ۱.۳۳۵ گرم محاسبه شده است و لازم به تاکید است با توجه به ارتفاع این شیر، برای سینک‌هایی با عمق کم چندان توصیه نمی‌شود.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

 

جمع‌بندی

چه در حال برنامه‌ریزی برای بازسازی آشپزخانه باشید و چه حمام، شیرآلات ضروری‌ترین بخش کار هستند و نقش مهمی در تحویل بهداشتی و کارای آب گرم یا سرد به شما دارند. با این حال درک زمان تعویض آن‌ها همواره مشکل است، مگر اینکه شروع به نشت کنند یا شکستگی‌ای در بخش‌های مختلف آن دیده شود! با توجه به تمام نکاتی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، شیرهای آب جدید بهتر از مدل‌های قدیمی کار می‌کنند و در کنار آن دارای ویژگی هایی قابل توجه‌ای همچون عمر طولانی‌تر، نصب آسان‌تر و امکانات بیشتر هستند. در پایان امیدواریم که این راهنمای خرید توانسته باشد هر آنچه برای انتخابی هوشمندانه چه به صورت آنلاین و چه حضوری نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهد.

منبع: Consumer Reports

دیدگاهتان را بنویسید