سیستم چرخش هوای چندگانه

سیستم چرخش هوای چندگانه

سیستم چرخش هوای چندگانه

برای همه ما قطعا پیش آمده است که بعد از چند روز که به سراغ مواد غذایی داخل یخچال می رویم، با میوه ها و سبزی های پلاسیده رو برو می شویم. در صورت از بین رفتن رطوبت داخل یخچال ما با چنین صحنه ای رو در رو خواهیم شد که هیچ کس آن را دوست ندارد. اما امروزه یخچال های پیشرفته ای که تولید و روانه ی بازار شده، این مشکل را با راه حلی ساده و جالب برطرف کرده است (سیستم چرخش هوای چندگانه) که دیگر نیاز نیست نگران از بین رفتن و فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال باشیم.

یخچال هایی معمولی به این صورت عمل می کنند که هوا را در تمامی نقاط یخچال به صورت یکنواخت به چرخش در می آورد و باعث خنک شدن محفظه یخچال و فریزر می شود. اما در یخچال های پیشرفته این روش تغییر کرده و با جدا کردن سیستم خنک کننده در دو محفظه یخچال فریزر، یک سیستم چندگانه ایجاد شده است. این سیستم خنک کننده از یک کمپرسور مشترک اما دو فن و دو تبخیر کننده مجزا تشکیل شده که هر یک وظیفه ی خنک کردن یک محفظه را بر عهده دارند.

 

سیستم چرخش هوای چندگانه

 

یخچال های معمولی تنها تا ۱۷ درصد توانایی این را دارند که رطوبت مواد غذایی را حفظ کنند. اما سیستم چرخش هوای چندگانه باعث می شود که رطوبت مواد غذایی تا ۷۵ درصد حفظ شود و انواع غذا ها، میوه و گوشت برای مدت طولانی تری تازه باقی بمانند.

در یخچال های معمولی که فاقد این سیستم می باشند تمام هوای داخل یخچال به یک صورت و با یک فن به گردش در می آید. برای مثال آشامیدن آب با بوی مواد غذایی داخل یخچال، تجربه ای نامطبوع است. اتفاقی که به علت تبادل جریان هوا میان یخچال و فریزر صورت می‌گیرد. غذاهایی مانند ماهی، سیر و … همراه با جریان هوای خنک کننده، بوی آنها نیز به تمام محفظه های یخچال و یخساز می رسد و طعم آنها را تغییر می دهد. اما با استفاده از سیستم چرخش هوای چندگانه، هوا بین محفظه ی یخچال و فریزر به صورت مجزا جریان می یابد. و بوی غذاهای داخل یخچال بر روی طعم مواد غذایی به خصوص یخ و آب تاثیر خواهد داشت.

حتما بخوانید
آشنایی با دستیارهای هوشمند فارسی؛ هر آنچه باید بدانید

از دیگر ویژگی های سیستم خنک کننده (Twin cooling System) این است که نیاز به چینش مواد غذایی درون یخچال نیست. به این ترتیب که با حفظ رطوبت فضای داخل یخچال، دیگر نیازی به قراردادن سبزی‌ها و میوه‌ها در بخش پایینی یخچال نیست و به راحتی رطوبت در تمام محفظه حفظ می‌شود. این سیستم در بین یخچال‌ امرسان ، یخچال الکترواستیل ، یخچال اسنوا و یخچال دوو به صورت مشترک تعبیه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید