راهنمای خرید مایکروویو

راهنمای خرید مایکروویو

مطلب راهنمای خرید مایکروویو از سری مطالب وبلاگ انتخاب سنتر می‌تواند یک مرجع نسبتاً کامل برای خرید مناسبترین نوع مایکروویو با توجه به نیازتان باشد، مایکروویو یا مایکروفرها در اصل تفاوتی با یکدیگر ندارند و فقط روش گرم کردن آنها با یکدیگر متمایز می باشد. مایکروفرها با استفاده از المنت گرمایی مواد غذایی را گرم می‌کنند ولی مایکروویوها با استفاده از امواج الکترومغنایس این کار را انجام می دهند، به هرحال ما هر دو روش تلفظ را در مقاله راهنمای خرید مایکروویو بکار می‌بریم به این دلیل که تلفظ نام این دستگاه در کشور ما سلیقه‌ای می باشد و به این ترتیب به طبع ما و هم به سلایق دیگران احترام میگذاریم. برای خرید مایکروفر همانند هر یک از لوازم خانگی برقی ابتدا باید نیازمان از این دستگاه را بررسی کنیم که چه نوع استفاده‌ای از آن خواهیم داشت که در ادامه راهنمای خرید مایکروویو به بررسی انواع مایکروویوها خواهیم پرداخت. اجاق مایکروویو را می‌توانیم جدیدترین عضو آشپزخانه‌های مدرن در آغاز قرن بیست و یکم بنامیم، از آن زمان مایکروویو ها روز به روز پیشرفت کرده و انواع مختلفی از آنها در قالب تجاری و خانگی تولید شده‌اند. امروزه کمتر خانواده‌ای را می‌توان یافت که یکی از هزاران مدل مایکروفری که سالیانه در جهان تولید می شود را در خانه نداشته باشد یا اقلا به فکر خرید مایکروفر نیفتاده باشد. اگر شما نیز به دنبال خرید یک مایکروویو هستید راهنمای خرید مایکروویو می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

راهنمای خرید مایکروویو

انواع مایکروویوها از نظر فناوری پخت:

در ابتدای راهنمای خرید مایکروویو قصد داریم به انواع مدل مایکروویوها اشاره کنیم، مایکروویوها بر اساس استفاده به پنج دسته زیر طبقه بندی می شوند:

  • مایکروویوهای سولو یا انفرادی (Solo Microwave Oven)
  • مایکروویوهای گریل (Grill Microwave Oven)
  • مایکروویوهای همرفت یا کوره ای (Convection Microwave Oven)
  • مایکروویوهای بالاسری یا کابینتی(Over the Range Microwave Oven)
  • مایکروویوهای گنجه‌ای (Built-in Microwave Oven)
حتما بخوانید
سامسونگ مانیتورهای گیمینگ Odyssey 2021 را با پنل تخت رونمایی کرد

 

معرفی انواع مایکروویو - انتخاب سنتر

مایکروویو سولو

معمولی‌ترین و ابتدایی‌ترین گزینه برای خرید مایکروفر که مناسب برای پخت و پز معمولی، گرم کردن مجدد مواد غذایی همچنین به صرفه ترین نوع مایکروویوها می‌باشد ، مایکروویو سولو است.

مایکروویو گریل

مایکروویو بعدی که در راهنمای خرید مایکروویو با آن آشنا خواهید شد مایکروویو گریل است، این مدل علاوه بر گرم کردن مجدد با توجه به عنصر گرمایش اضافه‌تر نسبت به مایکرووهای سولو مناسب برای پخت و پز گوشت و سبزیجات می‌باشند، بطوریکه انگار گوشت و سبزیجات در اجاق گاز معمولی طبخ شده‌اند. در حقیقت این مایکروویوها یک درجه از مایکروویهای سولو بالاترند و برای خرید مایکروویو گزینه مناسبی می‌باشند.

مایکروویو همرفت

باید گفت این گزینه خرید مایکروفر مانند یک کوره عمل می کند، در حقیقت این مایکروویوها دارای فن های دمنده یکپارچه‌ای هستند که هوای گرم را به صورت یکنواخت و مانند یک کوره در اطراف مواد غذایی به گردش در میآورند، به طور کلی این مدل مناسب برای طبخ انواع کیک و پیتزا نیز بوده و در کنار سایر قابلیت‌های انواع مایکروویوهای ذکر شده در قبل قابلیت‌های کامل‌تری را دارند.

مایکروویو بالاسری یا کابینتی

این مدل از مایکروویوها برای نصب در بالای اجاق گاز توصیه می شوند و با توجه به فن مکنده‌ای که دارند تا حدودی کار یک هود را نیز انجام می دهند، برای کسانی که به دنبال زیبایی و هارمونی آشپزخانه خود هستند خرید مایکروفر over the range توصیه می شود. اما باید به این نکته توجه داشت که این سبک از مایکروفرها به دلیل درخواست کم بازار در ایران ، به ندرت در بازار قابل رویت است.

حتما بخوانید
صدای تلویزیون سامسونگ و مشکلات مربوط به آن

مایکروویو گنجه‌ای

با مطالعه این راهنمای خرید متوجه خواهید شد که طراحی این مایکروویو ها به گونه ای است که در داخل کمد و یا کابینت نصب می شود و جلوه‌ای بی نظیر به آشپزخانه شما می بخشند، این مدل از مایکروویوها معمولا به همراه یک اجاق معمولی در قسمت پایین خود اجرا می گردند که احتمالا در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها این مدل از مایکروویو چشم نواز را دیده‌اید.  

راهنمای خرید مایکروفر - انتخاب سنتر

سخن پایان راهنمای خرید مایکروویو

با توجه به توضیحات بالا و معرفی انواع مایکروویوها ، شایان ذکر است که مدل‌های سولو و گریل امروزه به دلیل کاربرد کمشان ، کمتر در منازل دیده می‌شوند و عموماً از نوع کوره‌ای آنها در منازل استفاده می‌شود که قابلیت‌های متفاوتی مانند پخت انواع غذا ، کیک ، دسر و … را در کنار گریل و داغ کردن غذا نیز دارند. بنابراین شما می‌توانید با مشاهده انواع مایکروویو در فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم خانگی ، انواع مختلف آنها را مشاهده کرده و نسبت به نیاز خود نیز به خرید و استفاده از آن بپردازید. انتخاب سنتر به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم خانگی ، نماینده رسمی محصولات بوش ، تکنوگاز ، اسنوا ، سامسونگ ، دوو و سایر برندهای معتبر نیز می‌باشد و شما می‌توانید به فروشگاه لوازم خانگی انتخاب سنتر به مشاهده و خرید هر یک از انواع مایکروویو‌ها نیز بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید