راهنمای خرید انواع توستر نان؛ نکات، انواع و پرفروش‌ترین مدل‌ها

خرید یک توستر نان برای آشپزخانه آن‌طور که انتظار دارید ساده نیست، چراکه این دسته لوازم خانه از اندازه‌ها و سبک‌های متنوعی در بازار برخوردار هستند. یک توستر باکیفیت می‌توان تکه‌های خمیری نان تشت را تا حد کمال طلایی و برشته کند، نان‌های برشته اما یخ‌زده‌ را یخ‌زدایی کند و شیرینی‌ها را تا زمانی که داخل آن ترد و از بیرون نرم‌اند، به شکلی لذت‌بخش گرم کنند. مدل‌های رده بالاتر توستر جزو گزینه‌هایی سریع هستند و می‌توانند نان تست را به طور یکنواخت (از هر دو طرف) طلایی کنند، از طرفی شکاف‌هایی عمیق دارند که برای برشته شدن بلندترین تکه‌های نان مناسب است. این مدل‌ها در زمان استفاده بدنه‌ای خنک دارند و به راحتی هم تمیز می‌شوند. بنابراین، در زمان خرید تستر نان المان‌های زیادی برای خرید این کالا وجود دارد.

چه نوع توستری برای من مناسب است؟

یکی از موارد مهم در زمان خرید توستر نان توجه به گزینه‌های دو شکافی یا چهارشکافی است. اگرچه هر دوی این مدل‌ها به شما این امکان را می‌دهند که نان در شکاف‌های بلند قرار دهید و برشته کنید اما نوع توستری که می‌خرید می‌تواند تفاوت زیادی در برنامه‌ی صبحگاهی شما ایجاد کند. اگر خانواده‌ای پر جمعیت دارید و پیشخوان آشپزخانه‌ی شما به‌اندازه‌ی کافی بزرگ است، می‌توانید خرید توستر چهار شکاف را در دستور خرید خود قرار دهید، اما اگر فضای پیشخوان کمی دارید و اغلب در خانه صبحانه نمی‌خورید، ممکن است گزینه‌های دو شکاف برای شما انتخابی بهتر باشند.

توسترهای دو شکاف (Two-slice toasters)

یک توستر دو شکاف برای خانواده‌‌هایی مناسب است که فقط به چند برش نان گرم و برشته در زمان صبحانه نیاز دارند. به طور کلی کوچکتر و سبک‌تر بودن این مدل‌ها نسبت به گزینه‌های ۴ شکاف، توسترهای دو شکاف را به انتخاب‌هایی ارزان‌تر و راحت‌تر در تمیزکاری تبدیل کرده است. فقط در ذهن داشته باشید که انتظار عملکردهای زیاد و اضافی که در ادامه اشاره می‌کنیم، از این مدل‌ها را نداشته باشید.

اگر خانواده‌ای پر جمعیت دارید و پیشخوان آشپزخانه‌ی شما به‌اندازه‌ی کافی بزرگ است، می‌توانید خرید توستر چهار شکاف را در دستور خرید خود قرار دهید، اما اگر فضای پیشخوان کمی دارید و اغلب در خانه صبحانه نمی‌خورید، ممکن است گزینه‌های دو شکاف برای شما انتخابی بهتر باشند.

توسترهای چهار شکاف (Four-slice toasters)

راهنمای خرید انواع توستر نان

همانطور که قبلا هم اشاره شد، توسترهای چهار شکاف برای خانواده‌های پرجمعیت یا کسانی که صبحانه را در خانه و به شکل کامل می‌خورند انتخابی بهتر است. این مدل‌ها معمولا سنگین‌تر هستند و ساختار پایدارتری نسبت به گزینه‌ی قبلی دارند. توسترهای چهار شکاف قابلیت‌های بیشتری همچون امکان گرم نگه داشتن خودکار نان تست در صورتی که نان را از دستگاه خارج نکرده‌اید را دارند، اما طبیعتا با توجه به ابعادشان فضای پیشخوان بیشتری را اشغال می‌کنند.

هر چه مقدار قدرت (وات دستگاه) توستر بالاتر باشد، دستگاه عملیات برشته‌ کردن را سریع‌تر انجام می‌دهد.

توسترهای شیشه‌ای

مهم‌ترین دلیل جذابیت این مدل‌ها در این است که به شما این امکان را می‌دهند که پیشرفت برشته شدن نان خود را تماشا کنید، اما تمیز نگه داشتن آن‌ها نسبت به سایر گزینه‌ها پر زحمت‌تر است. در مواردی ممکن است که بخشی از بدنه‌ی شیشه‌ای دستگاه صیقل بخورد و درون آن خرده شیشه‌ جمع شود!

توستر فلزی بهتر است یا پلاستیکی؟

به دنبال توستری باشید که متناسب با سبک زندگی و ترجیحات آشپزی شما باشد. به‌عنوان مثال، اگر برشته کردن شیرینی را به برش‌های نان ترجیح می‌دهید، انتخاب بادوام‌ترین متریال همچون فلز می‌توان کار عاقلانه‌ای باشد. اگرچه استفاده از پلاستیک در ساخت توستر نان مزایایی همچون ساختار ظریف‌تر و تمیز کردن آسان‌تر را به‌ همراه دارد اما به خاطر داشته باشید که پلاستیک نسبت به سایر گزینه‌ها دوام کمتری دارد و نسبتاً راحت‌تر شکسته می‌شود. از طرفی توسترهای پلاستیکی ارزان‌تراند، در برابر خراش مقاوم‌تر هستند و تمیز کردن آن‌‌ها آسان‌تر است. همچنین در طیف وسیع‌تری از رنگ‌ها نسبت به محصولات فلزی عرضه می‌شوند.

فاکتور دوام محصول: هنگام انتخاب بین توستر فلزی و پلاستیکی باید در نظر داشته باشید که، فلز بادوام‌ترین متریال در بین انواع مواد است. با این حال، یک محصولات پلاستیکی خوش ساخت در صورت استفاده صحیح می‌توانند تا سال‌ها دوام بیاورد. اگرچه پلاستیک ممکن است شکننده‌تر از فلز به نظر برسند، اما این گزینه‌های خرید با رعایت ملاحظات لازم می‌توانند همراه خوبی باشند.

حتما بخوانید
علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی، سامسونگ و سونی

سبک دستگاه: توسترهای فلزی در رنگ‌ها و اندازه‌های محدودی تولید می‌شوند اما در اغلب موارد با سایر لوازم آشپزخانه قابل سِت هستند. اکثر تولیدکنندگان توسترهای سنتی را به رنگ مشکی و از جنس فولاد ضدزنگ ارائه می‌دهند. با این حال، بسیاری از روکش‌های منحصربه‌فرد مانند محصولات تمام مس هم در بازار وجود دارند. البته جای تاکید دارد که توستر خود را با توجه به عملکرد و کیفیت آن انتخاب کنید و اجازه ندهید فاکتوری مانند ظاهر، تنها معیار شما برای خرید شود.

۷ نکته‌ی مهم قبل خرید انواع توستر نان

7 نکته‌ی مهم قبل خرید انواع توستر نان

پس از آشنایی با انواع مدل‌های توستر در بازار لازم است تا یکسری فاکتورهای ظریف و باریک‌بینانه را در نظر داشته باشید تا بتوانید خریدی موفق را تجربه کنید.

۱. سهولت در استفاده

موارد مهمی همچون طراحی بخشی برای قرار دادن و جمع‌ کردن سیم برق، وجود پایه‌های ضد لغزش، ساختاری با تمیزکاری راحت و بدنه‌ی خنک در زمان استفاده، کاربری توستر را بسیار ساده‌تر و بی‌دردسر می‌کند، به همین دلیل هم در نظر داشتن سهولت کاربری نکته‌ی مهمی در زمان خرید توستر است. از طرفی اکثر توسترهای ارزان‌قیمت به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که در پایان عمر کوتاه خود به‌جای رفتن به تعمیرگاه وارد زباله‌دانِ زباله‌های الکترونیکی شما می‌شوند. بنابراین قابلیت تعمیر پس از هرگونه ایرادی در آن می‌توان فاکتور مهمی در انتخاب توستری باکیفیت باشد.

۲. طراحی دکمه‌های توستر

دکمه‌های طراحی شده بر روی دستگاه باید به راحتی قابل خواندن و در عین حال کاربردی باشد. همچنین دکمه‌ها باید از نقاط داغ دستگاه دور باشند. وجود دکمه‌های کنترلی دوگانه بر روی توستر مزیتی جالب‌توجه است. چراکه این دکمه‌های مجزا برای هر شکاف یا هر جفت شکاف، به‌ویژه در زمانی که از دو نوع نان مختلف استفاده می‌کنید، به شما این امکان را می‌دهد که دو چرخه‌ی برشته‌سازی متفاوت داشته باشید.

وجود دکمه‌های مجزا برای هر شکاف یا هر جفت شکاف، به‌ویژه در زمانی که از دو نوع نان مختلف استفاده می‌کنید، به شما این امکان را می‌دهد که دو چرخه‌ی برشته‌سازی متفاوت داشته باشید. 

۳. قابلیت یخ‌زدایی، گرم کردن مجدد و سایر امکانات اضافی

اگر آدم فراموش‌کاری هستید و ممکن است از یاد ببرید که نان تست خود را از دستگاه بیرون بیاورید، بهتر است مدل‌هایی با قابلیت گرم نگه داشتن نان را خریداری کنید، چراکه با دیدن نان‌هایی طلایی اما سرد تجربه‌ی بدی در استفاده از این نوع دستگاه‌ها نخواهید داشت. در عین حال اگر نان را مستقیماً از فریزر به داخل توستر انتقال می‌دهید، وجود امکان یخ‌زدایی می‌تواند در آن مفید باشد. درواقع با یخ‌زدایی از نان‌ها ابتدا می‌توانید یخ آن‌ها را به‌خوبی ذوب کنید و سپس نان‌های طلایی و کاملا مغز پخت را تحویل بگیرید. همچنین برخی مدل‌ها این امکان را دارند که به شما اجازه‌ی بررسی پیشرفت عملیات به‌منظور برشته کردن نان تست را می‌دهند. در چنین حالتی وقتی اهرم را به بالا می‌برید، عملیات برشته کردن نان متوقف می‌شود و وقتی دوباره آن را پایین می‌آورید، از همان جایی که متوقف شده بود، کار ادامه می‌یابد.

برخی از توسترها مانند توستر «Carrera 2-Slice 552» دارای نمایشگر دیجیتالی هستند که زمان باقیمانده برای برشته کردن نان را به شکل شمارش معکوس نمایش می‌دهد.

۴. توجه به سینی‌های داخلی دستگاه

سینی‌های داخلی دستگاه باید این امکان را داشته باشند که به‌راحتی بیرون کشیده شوند و بعد از خالی کردن خرده نان‌ها از سطوح آن دوباره در داخل آن قرار گیرند. همچنین ساختار آن‌ها به‌گونه‌ای باشد که خرده نان‌ها در آن پراکنده نشوند تا بر عملکرد توستر تأثیر بگذارند. لازم به ذکر است که سینی‌های داخلی سیستم را مرتباً خالی و تمیز کنید تا از تجمع نان و حشرات جلوگیری شود! گهگاهی توستر را وارونه تکان دهید تا کاملاً تمیز شود، مگر اینکه دستورالعمل‌ دستگاه شما را از این کار منع کرده باشد.

۵. طراحی بیرونی دستگاه

راهنمای خرید انواع توستر نان؛ نکات، انواع و پرفروش‌ترین مدل‌ها

به دنبال توستری باشید که بخش‌های بیرونی آن به راحتی تمیز شود، به این معنی که هرگونه شکافی که آلودگی را در خود محبوس می‌کند، روی بدنه‌ی آن وجود نداشته باشد، همچنین وجود لبه‌های تیز می‌تواند سنگ اپن یا پیشخوان را خراش بیاندازد. به یاد داشته باشید که اگرچه توستری با بدنه‌ای از فولاد ضد زنگ ممکن است به‌لحاظ ظاهری جذاب‌تر از پلاستیک به نظر برسد، اما اغلب تمیز کردن آن تلاش بیشتری را می‌طلبد.

حتما بخوانید
استراتژی کولر گازی عاقلانه

۶. خصوصیات داخلی و دمای بدنه‌ی توستر

دمای بیرونی دستگاه در هنگام برشته کردن نان باید به اندازه‌ی کافی خنک باشد تا بتوان توستر را لمس کرد، به بیانی دیگر دمای بدنه‌ی آن با حدودا از ۶۰ درجه سانتی‌گراد تجاوز نکند. از طرفی بخش داخلی (محفظه‌ی نان تست) باید به اندازه‌ی کافی عریض و بلند باشد تا انواع نان در شکل‌ها و اندازه‌های متنوع را پشتیبانی کند. اگر علاقه‌مند به خوردن برش‌های بلندی از نان تست هستید، یک توستر با شکاف بلند بهترین کالا برای خرید شماست.

اگرچه توستری با بدنه‌ای از فولاد ضد زنگ ممکن است به‌لحاظ ظاهری جذاب‌تر از پلاستیک به نظر برسد، اما اغلب تمیز کردن آن تلاش بیشتری را می‌طلبد.

۷. لوازم جانبی توستر

برخی از توسترهای بازار دارای قفسه‌های فلزی هستند که در بالای آن قرار می‌گیرد و به شما اجازه می‌دهد اقلامی مانند رول شکلاتی یا کروسان صبحانه‌ی خود را گرم کنید. برخی دیگر، مانند توستر «KitchenAid Artisan» مدل دو شکاف، شامل یک قفسه‌ی ساندویچ که می‌تواند ناهار روز شما را داخل بسته‌بندی گرم و برشته کند. جالب است بدانید که توسترهایی که این دسته از لوازم‌جانبی را به کاربران ارائه می‌کنند دارای تنظیمات خاصی برای هر کدام از دستورالعمل‌ها هستند.

بهترین برندهای خارجی توستر نان

معرفی بهترین برندهای خارجی توستر نان

به منظور انتخابی صحیح‌تر لازم است که با برندهای مطرح جهان در زمینه‌ی تولید توستر نان هم آشنا شوید. با توجه به همین موضوع هم در این بخش بهترین برندهای خارجی توستر نان را معرفی می‌کنیم.

  1. برند فلر: شرکت فلر یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای آلمانی در تولید لوازم خانگی برقی و وسایل مخصوص پخت‌وپز است که به واسطه‌ی کیفیت بالای محصولاتش در سراسر جهان شناخته شده است. این برند در تولید توسترهای کوچک و جمع‌وجور برای خانواده‌های دونفره بسیار عالی عمل کرده است و توانسته با قیمت‌هایی مناسب رضایت این دسته از خریداران را جلب کند. بدنه‌ی توسترهای این برند اغلب ترکیبی از استیل ضدزنگ و پلاستیک باکیفیت است و جزو گزینه‌هایی با توان مصرفی متوسط به حساب می‌آید.
  2. برند فیلیپس: یکی از پرفروش‌ترین و بهترین مارک‌های توستر‌های نان، محصولات شرکت آلمانی فیلیپس است که از قدیمی‌ترین شرکت‌های اروپایی به شمار می‌رود. از جمله دلایل معرفی این برند این است که توسترهای آن به یکنواختی در برشته کردن نان مشهور است، همچنین طراحی‌های این برند مدرن و در عین حال سبک است.
  3. برند همیلتون: شرکت همیلتون یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای تولید کننده لوازم برقی آمریکایی است که برای اولین بار فعالیت خود را در سال ۱۹۱۰ در ایالت ویسکانسین آغاز به‌کار کرد. در حال حاضر محصولات این شرکت در نقاط مختلف جهان از جمله ایران به فروش می‌رسند و از نظر کیفیت و کارایی بسیار مورد تایید هستند. بدنه‌ی توسترهای این برند اغلب استیل است و دستگاه‌های آن جزو گزینه‌های بسیار بادوام به‌شمار می‌رود.
  4. برند بوش: اگر به دنبال توسترهایی لوکس و بالارده هستید بهتر است مدل‌های برند بوش را مورد بررسی قرار دهید. این شرکت آلمانی همواره در تولید لوازم خانگی باکیفیت و لوکس پیشتاز بوده است و محصولات آن علاوه بر طراحی خاص دارای عملکرد قدرتمندی است. البته لازم به ذکر است که با توجه به قابلیت‌هایی که توسترهای مارک بوش به کاربر ارائه می‌کند، قیمت این کالاها از سایر رقبا بالاتر است.

چگونه و هر چند وقت یک‌بار توستر را تمیز کنیم؟

قبل از تمیز کردن توستر، دستگاه را از برق بکشید و اجازه دهید تا خنک شود. همانطور که در سایر بخش‌های این مقاله ذکر شد به‌منظور تمیز کردن دستگاه کار را با سینی داخلی آن شروع کنید. قبل از شست‌وشو با آب گرم و صابون، آن را بردارید و خرده نان‌های چسبیده به آن را در سطل زباله خالی کنید. در حالی که سینی در حال خشک شدن است، از یک برس نرم برای خالی و جمع کردن باقی خرده نان‌ها استفاده کنید. به یاد داشته باشید که هرگز توستر خود را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید و آن را در آب غوطه ور نکنید! همچنین از مواد شیمیایی پاک کننده برای تمیز کردن داخل آن استفاده نکنید. طی تمیز کردن دستگاه تنها کافیست با یک پارچه‌ی میکروفایبر تمیز و مرطوب بدنه‌ی آن را پاک کنید.

به یاد داشته باشید که هرگز توستر خود را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید و آن را در آب غوطه ور نکنید! همچنین از مواد شیمیایی پاک کننده برای تمیز کردن داخل آن استفاده نکنید.

اگر روزانه از توستر خود استفاده می کنید، هفته ای یک‌بار آن را تمیز کنید تا از تجمع خرده نان‌ها و اختلال در عملکرد آن جلوگیری شود. همچنین اگر به مدل‌هایی از جنس فولاد یا کروم علاقه‌مند هستید، توجه داشته باشید که ممکن است با لمس دستگاه اثر انگشت شما روی آن بیافتد، طبیعتا این موضوع به معنای نگهداری بیشتر برای حفظ ظاهر این توسترهای زیبا و خاص است.

حتما بخوانید
تلویزیون سامسونگ: یک بسیار روشن روش که برای همه کار می‌کند

پرفروش‌ترین‌ مدل‌های توستر خانگی در بازار ایران

حال که تمام جزئیات و نکات لازم به منظور خرید انواع توستر نان را مرور کردیم وقت آن است که با استناد به سایت دیجی‌کالا انواع پرفروش این کالا را هم بررسی کنیم تا انتخابی دقیق‌تر و آگاهانه‌تر را تجربه کنید.

توستر کنوود مدل TTM440

یکی از مدل‌های توستر نان با وزن معقول (۱.۷ کیلوگرم) و شکل و ظاهری کلاسیک توستر کنوود مدل TTM440 است که از قابلیت‌هایی همچون دکمه‌ی توقف عملیات، یخ‌زدایی، تنظیم دما و حداکثر توان مصرفی ۹۰۰ وات برخوردار است. به طور کلی توان مصرفی بالا در یک وسیله می‌تواند نشانی از قدرت دستگاه باشد. بنابراین با توجه به توان ۹۰۰ وات این مدل توستر می‌توان اذعان داشت که TTM440 قابلیت تست و برشته‌سازی نان را با سرعت مناسبی دارد. تعداد شکاف‌های قرارگیری نان در این محصول دو درگاه است اما باید در نظر داشته باشید که بدنه‌ی آن مستعد گرم شدن به‌ویژه پس از چند بار استفاده‌ی پشت سر هم است. در حالت کلی توستر کنوود مدل TTM440 با وجود سیم یک متری و ابعاد ۳۰۰x180x200 سانتی‌متری گزینه‌ای مناسب برای خانه است.

توستر کنوود مدل TTM440

توستر بوش مدل TAT8613

برند بوش از تولیدکنندگان مطرح لوازم خانگی برقی در جهان است که در سراسر دنیا از موفقیت زیادی در فروش کالاهای باکیفیت بهره برده است. در همین راستا توستر بوش مدل TAT8613 یکی از گزینه‌های ارزشمند و معتبر بازار است که علاوه بر ظاهری زیبا با طراحی ویژه، وجود دکمه‌های توستر در بخش بالایی آن کاربری دستگاه را راحت‌تر کرده است. این نوع توستر ازجمله گزینه‌های دو شکاف است و پس از قرار گیری نان در آن با استفاده از دکمه های لمسی می‌توان میزان برشتگی نان‌ها را تنظیم کنید.

توستر بوش مدل TAT8613 مجهز به بدنه‌‌‌‌ای با عایق حرارتی است و در کنار آن قابلیت گرم کردن مجدد و یخ‌زدایی و تنظیم دما دارد. همچنین وجود سینی متحرک جهت جمع‌آوری خرده نان‌ها و محفظه‌ی نگهداری سیم از دیگر ویژگی‌های این کالا است. حداکثر توان مصرفی توتسر بوش به ۸۶۰ وات می‌رسد بنابراین از جهت سرعت عملکرد هم در دسته مدل‌های سریع قرار دارد. به طور کلی این مدل توستر یکی از گزینه‌های پرفروش و با ارزش خرید بالا است که می‌تواند تا سال‌های سال در کنار شما قرار داشته باشد.

توستر بوش مدل TAT8613

توستر نان جی پاس مدل GBT-6152

یکی دیگر از گزینه‌های خوش‌ساخت و باکیفیت بازار توستر نان جی پاس مدل GBT-6152 است. ازجمله ویژگی‌های این محصول می‌توان به مواردی همچون موتور ۹۰۰ واتی دستگاه، قابلیت برشته کردن نان تا هفت درجه‌ی مختلف، امکان گرم کردن مجدد، یخ‌زدایی، سینی جمع‌آوری خرده نان و راحتی در نظافت دستگاه اشاره کرد. توستر نان جی پاس مدل GBT-6152 بدنه‌ای از جنس استیل دارد و در دسته مدل‌های دو شکاف قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که در صورت نیاز می‌توانید با استفاده از دکمه‌ی توقف عملیات در هر زمانی، کارکرد دستگاه را متوقف کنید، چنین ویژگی‌‌ای از لحاظ بررسی میزان برشته شدن نان بسیار کاربردی است. طول سیم این توستر ۰.۹ متر است و وزن آن به ۱.۳ کیلوگرم می‌رسد.

توستر نان جی پاس مدل GBT-6152

توستر سوکانی مدل HJT-022

توستر سوکانی مدل HJT-022 یکی از مدل‌های ارزان‌قیمت بازار است که با وجود قابلیت یخ‌زدایی و تنظیم دما به یکی از مدل‌های جذاب برای خرید تبدیل شده است. این نوع توستر توانی تا ۷۰۰ وات دارد و می‌توان تا شش سطح مختلف نان را برشته کند. قابلیت گرمایش دوباره یکی دیگر از امکانات این کالا است که به کمک آن می‌توان بدون اینکه نگران سرد شدن یا سوختن نان‌ها باشید آن‌‌ها را دوباره گرم کنید. توستر سوکانی مدل HJT-022 گزینه‌ای دو شکاف است و با توجه به ابعاد و اندازه‌ای که شکاف‌های آن دارد برای استفاده‌ی یک الی دو نفر مناسب است. البته در نظر داشته باشید که این مدل دارای سیستم قطع خودکار برق نیست. وزن این دستگاه حدودا ۰.۹۷ کیلوگرم است و ابعاد آن به ۲۲۰x130x155 سانتی‌متر می‌رسد.

حتما بخوانید
طبق یک گزارش جدید تعطیلی بخش موبایل LG قطعی شده است
توستر سوکانی مدل HJT-022

توستر فیلیپس مدل HD2581 830W

شرکت فیلیپس یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده لوازم و تجهیزات الکترونیکی در جهان است که در ۱۰۰ کشور جهان، خدمات خود را ارائه می‌کند، با وجود کیفیت بالا و استفاده از آخرین تکنولوژی‌های روز جهان در ساخت انواع لواز‌م‌خانگی خرید از این برند، عملا نگرانی‌های شما از بابت خرید کالایی دردسرساز را رفع می‌کند. توستر فیلیپس مدل HD2581 830W هم از این قاعده مستثنی نبوده و با قابلیت‌هایی همچون تنظیم دما، یخ‌زدایی، هشت حالت مختلف برای تست و همراه با سینی جمع‌آوری خرده نان همراه شده است.

این مدل توستر نان خانگی بدنه‌ای از جنس پلاستیک مرغوب دارد به همین علت هم از آسیب‌هایی مانند خط و خش در امان است. همچنین همین بدنه‌ی پلاستیکی هم عاملی برای وزن کم آن (۱.۵ کیلوگرم) است. در کنار این ویژگی‌ها لازم است بدانید که توستر HD2581 830W حداکثر توان مصرفی‌ای تا ۸۳۰ وات دارد، بنابراین با سرعت خوبی می‌توان نان گرم و برشته به شما تحویل دهد. سیستم قطع خودکار، دو شکاف برای قرارگیری نان، طول سیم یک متری، امکان توقف کارکرد به شکل دستی و قابلیت تنظیم دما از دیگر مشخصه‌های این کالا است که ارزش خرید آن را به‌شدت بالا برده است.

توستر فیلیپس مدل HD2581 830W

توستر بوش مدل TAT6A113

یکی دیگر از مدل‌های توستر از برند معتبر بوش توستر بوش مدل TAT6A113 است که همراه با مشخصه‌هایی همچون قابلیت تنظیم دما، یخ‌زدایی، دو شکاف برای قرارگیری نان، توان مصرفی تا ۱۰۰۰ وات و قابلیت قطع خودکار و توقف عملیات به بازار عرضه شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های این محصول وجود سینی جمع‌آوری خرده‌نان‌ها است که به راحتی از دستگاه خارج می‌شود، این بخش دستگاه خرده‌نان‌ها را در کشوی جمع‌آوری مخصوص خود می‌ریزد تا در استفاده‌های بعدی دود و سوختگی ایجاد نشود. توستر بوش مدل TAT6A113 بدنه‌ای از جنس پلاستیک باکیفیت دارد و همراه با پایه‌هایی برای گرم کردن انواع کروسان و نان‌های گرد به بازار عرضه شده است. خاموش شدن خودکار در صورت چسیبیدن نان از دیگر مشخصه‌های این کالای ارزشمند است که با قیمت مناسبی به فروش می‌رسد.

توستر بوش مدل TAT6A113

توستر وگاترونیکس مدل VE-68

توستر وگاترونیکس مدل VE-68 یک گزینه‌ی خوش‌قیمت و زیبا است که با مشخصاتی همچون قابلیت‌ یخ‌زدایی و تنظیم دما تا هفت سطح مختلف، توان مصرفی تا ۹۳۰ وات، قابلیت گرم کردن مجدد و توقف در حین انجام کار همراه شده است. این مدل کالای آشپزخانه دارای دو شکاف در ساختار خود است و طول سیم آن به‌منظور راحتی در جابه‌جایی به ۰.۹ متر می‌رسد. از طرفی وجود سینی جمع‌آوری خرده نان در ساختار این کالا عاملی برای نظافت راحت‌تر دستگاه پس از پایان کار است که خود مزیتی جالب‌توجه به شمار می‌رود.

 توستر وگاترونیکس مدل VE-68

توستر اسمگ مدل TSF01PB

توستر اسمگ مدل TSF01PB با الگوبرداری دقیقی از سبک طراحی در دهه‌ی ۶۰ و اوج دوران مدرنیته طراحی شده است. این محصول از جمله گزینه‌های بالارده است و در ساختار خود دو شکاف به‌منظور تهیه‌ی نان گرم و طلایی دارد، از این رو برای خانواده‌های کوچک دو نفره بسیار مناسب است. توستر اسمگ مدل TSF01PB قابلیت‌هایی همچون دکمه‌ی توقف در زمان کار، یخ‌زدایی، امکان تنظیم دما در ۶ حالت، پایه‌های ضد لغزش، قابلیت گرم کردن مجدد و وزن ۲.۴ کیلوگرمی دارد و در کنار آن توان مصرفی دستگاه به ۹۵۰ وات می‌رسد که می‌توان در زمان معقولی نان‌ها را طلایی کند. برند مبدا این مدل توستر کشور زیبای ایتالیا است و ابعاد آن ۳۱۰x195x198 سانتی‌متر است.

حتما بخوانید
حقایق، تخیلی و تلویزیون سامسونگ
توستر اسمگ مدل TSF01PB

توستر دبلیو ام اف مدل Lumero T

در همین ابتدای کار لازم است بدانید که اگر توستر دبلیو ام اف مدل Lumero T را خریداری کنید می‌توانید با استفاده از شکاف‌هایی با قطر بالا در ساختار آن نان‌های حجیم و شیرینی‌هایی مانند کروسان را در آن تست و گرم و طلایی میل کنید. این مدل توستر دارای ۵ برنامه‌ی خودکار در تست نان است و در کنار آن ۱۰ حالت گرما برای گرم کردن موادغذایی دارد! توستر دبلیو ام اف مدل Lumero T یکی از بهترین محصولات شرکت WMF به حساب می‌آید که می‌تواند حداکثر توان مصرفی ۹۸۰ وات را به‌منظور آماده‌سازی سریع‌تر نان فراهم کند. همچنین وجود نشانگر ال ای دی برای بررسی پخت نان و یک شکاف برای قرارگیری محصول از دیگر مشخصه‌های این محصول است. لازم به ذکر است که این نوع توستر با لوازم جانبی مخصوص به‌منظور گرم کردن انواع شیرینی همراه شده است.

توستر دبلیو ام اف مدل Lumero T

توستر برویل مدل Impressions

توستر برویل مدل Impressions یکی از مدل‌های بسیار زیبای بازار است که علاوه بر زیبایی با عملکرد مناسبی هم همراه شده است. اولین چیزی که در مورد این دستگاه باید بدانید این است که این مدل توستر جزو گزینه‌های ۴ شکافی است، به همین علت هم برای خانواده‌های پرجمعیت محصولی مناسب‌تر به شمار می‌رود. در کنار این موارد جالب است بدانید که توان مصرفی این توستر به ۲۰۰۰ وات می‌رسد بنابراین نان گرم با سرعت بالایی در میز صبحانه قرار خواهد گرفت.

در کنار این موارد، ایمنی دستگاه هم شایان توجه است چراکه وجود سیم حدودا یک متری و پایه‌های غیرلغزشی و عایق آن حتی بر روی سطوح مرطوب هم ایمنی شما را به‌خوبی حفظ می‌کند. وجود ۹ درجه برشتگی قابل تنظیم، بالا آمدن نان به کمک فشار دکمه، امکان بررسی کردن وضعیت نان در حین گرم شدن، قطع خودکار در صورت چسبیدن یا سوختن نان، سینی جمع‌آوری خرده‌های نان و وجود محفظه‌ی جمع‌آوری سیم از جمله مشخصات قابل‌توجه این سیستم است که با گارانتی ۱۸ ماهه، آنتوستر برویل مدل Impressions را به کالایی با ارزش خرید بالا تبدیل کرده است.

توستر برویل مدل Impressions

توستر کزینارت مدل CPT420E

اگر وجود نمایشگر در ساختار توستر برای شما با اهمیت است، پیشنهاد می‌کنیم که نگاهی به توستر کزینارت مدل CPT420E بیاندازید. این مدل وسیله‌ی آشپزخانه از نوع دو شکاف است و بدنه‌ای از جنس استیل ضد لک دارد، بنابراین می‌تواند خیال شما را از دستمال‌کشی دائمی بدنه‌ی توستر راحت کند. وجود قابلیت‌هایی همچون عملکرد کاملا اتوماتیک، قابلیت ۷ درجه تست نان، مجهز به صفحه نمایش LCD همراه با شمارش معکوس به منظور آگاهی از زمان آماده شدن نان، وجود ۴ قابلیت پخت (تست نان، یخ‌زدایی، گرم کردن مجدد، پشتیبانی از شیرینی) و اعلام هشدار پایان برنامه از دیگر مشخصه‌های این توستر است که در کنار راحتی در نظافت آن می‌توان گزینه‌ای میان‌رده و مناسب برای اغلب افراد باشد.

توستر کزینارت مدل CPT420E

توستر مدل اریته ۱۹۴۰

یکی از مدل‌های فانتزی و دوست‌داشتنی در بین انواع توسترهای موجود در بازار توستر مدل اریته ۱۴۹ ۰ است که احتمالا شما را به عصر کلاسیک در اروپا می‌برد. این مدل توستر محصول کشور ایتالیا است و علاوه بر زیبایی‌ای که دارد با مشخصاتی همچون تست کردن دو برش نان، تکنولوژی مناسب جهت خنکی سطوح بیرونی، عملکرد یخ‌زدایی سریع و بیرون انداختن خودکار نان همراه شده است. همچنین وجود ۶ سطح مختلف در برشته کردن نان از دیگر امکانات جذاب این توستر کلاسیک است. در کنار این موارد لازم به ذکر است که توستر مدل اریته ۱۴۹ ۰ دو شکاف است و سیستم قطع خودکار آن در زمان سوختن خرده نان‌های دستگاه به ایمنی و دسترسی به نانی باکیفیت و گرم کمک می‌کند.

توستر مدل اریته 149 0

سخن آخر

در پایان لازم به تاکید است که از دیدگاه عملکرد عملا تفاوتی بین یک مدل ۸۰۰ هزار تومانی با ۲ میلیون تومانی وجود ندارد، بلکه آنچه متفاوت است، ویژگی‌های توستر و تفاوت در برند محصول است. همچنین به یاد داشته باشید که هر چه مقدار قدرت توستر بر حسب وات بالاتر باشد، دستگاه عملیات برشته‌ کردن را سریع‌تر انجام می‌دهد.

منبع: GH

دیدگاهتان را بنویسید