راهنمای خرید اتو

راهنمای خرید اتو

اتو یک واژه کاملاً روسی است که سال‌هاست به زبان فارسی آمده و نشان‌گر یک دستگاه برای صاف کردن ، آهار دادن چین و چروک لباس ، پارچه و … است. حال در این بخش از سری مطالب وبلاگ انتخاب سنتر قصد داریم با راهنمای خرید اتو در خدمت شما کاربران گرامی باشیم تا بتوانید از این طریق یک اتو مناسب را به راحتی انتخاب کنید. خرید اتو مانند سایر لوازم خانگی ، دارای مشخصات مهمی است که هر یک از آنها می‌تواند در انتخاب شما دخیل باشد. بنابراین پیشنهاد می‌نماییم این مطلب را با دقت تا انتها مطالعه کرده تا بهترین انتخاب را در پایان داشته باشید.

راهنمای خرید اتو

در ابتدای راهنمای خرید ، ابتدا به توضیح انواع اتو بخار پرداخته و سپس در ادامه به نکات مهم خرید خواهیم پرداخت.

انواع اتو

اتو خشک یا معمولی

اتوی خشک برای اتو کردن پارچه‌های غیر پشمی مناسب است و عموماً وزن زیادی ( درحدود ۳ کیلوگرم ) دارند. این سبک اتوها عموماً قیمت نسبتاً پایینی داشته و در توان‌های ۱۱۰۰ وات طراحی می‌شوند. امروزه اکثراً این سبک اتوها در خیاطی‌ها استفاده می‌شوند و بیشتر مناسب ایجاد خط اتو و یا صاف کردن بخشی از پارچه یا لباس می‌باشد.

اتو بخار

اتو بخار به نوعی می‌توان نسل جدید اتو خشک باشد اما در توضیح کلی می‌توان گفت این اتوها با دارا بودن یک مخزن آب ، قادر هستند در هنگام اتو کشی ، بخار گرمی را به الیاف پارچه تزریق کنند که باعث آسان‌تر شدن اتوکشی می‌شود. این اتوها به طور کلی در توان‌هایی در حدود ۱۰۰۰ تا ۳۲۰۰ تولید شده و وزن آنها نسبت به اتوی خشک کمتر است.   انواع اتو بخار - راهنمای خرید اتو  

حتما بخوانید
در اینجا یک راه سریع برای حل مشکل Tv سامسونگ وجود دارد

اتو پرسی

اتو پرسی یکی دیگر از انواع اتو است که بیشتر در مصارف بسیار زیاد و یا صنعتی به کار می‌رفت. این اتو با فشردن دو صفحه به هم لباس‌ها را با سرعت بسیار بالا صاف کرده و بسیار سرعت عملکرد را در اتوکشی بالا می‌برند. قبلاً این نوع اتوها تنها در خشکشویی‌ها و یا مراکز بزرگ تولیدی لباس دیده می‌شد و به دلیل حجم بالای لباس‌ها برای اتوکشی این نوع اتو بهترین انتخاب و سریع‌ترین بود. اما امروزه برخی از برندها دست به تولید اتوهای پرسی با حجم و وزن کمتر زده‌اند تا افرادی که علاقه‌مند به استفاده از اتو پرسی در منازل خود هستند ، بتوانند از آنها استفاده کنند.   انواع اتو پرسی - راهنمای خرید اتو  

اتو مخزن‌دار

یکی دیگر مدل‌هایی که امروزه در بازار مشاهده می‌شود ، اتو مخزن‌دار است که در اصل جزئی از دسته اتو بخار بشمار می‌روند. اما این نوع اتوها که به اتو با مخزن جداگانه هم نیز مشهور هستند ، دارای مخزن آبی جداگانه هستند که با شلنگ به اتو متصل شده و نسبت به اتو بخار ، بخار بسیار بیشتری را تولید می‌کنند و اتوکشی را شاید برای افرادی که به بخار علاقه دارند ، لذت بخش‌تر کند.   انواع اتو مخزن دار - راهنمای خرید اتو     خُب تا بدین جای مطلب شما با انواع اتوهای رایج در بازار آشنا شدید و پس از انتخاب نوع مورد نظر خود می‌توانید به مطالعه ادامه مطلب و نکات مهم در انتخاب اتو بپردازید.

نکات مهم در خرید اتو

۱- بودجه

مطمئناً مقدار بودجه و هزینه‌ای که برای خرید اتو در نظر گرفته‌اید همانند انتخاب هر لوازم خانگی دیگری مهم است و باید در ابتدا بودجه مورد نظر خود را مشخص کرده و سپس به سایر موارد بپردازید. نکته حائز اهمیت در انتخاب بودجه مورد نظر اتو این است که با توجه به اینکه اتو در دسته لوازم خانگی کوچک قرار می‌گیرد ، بازه هزینه‌ای زیادی ندارد و حتی با اضافه یا حذف کردن مبلغی جزئی ممکن است در خرید شما تفاوت ایجاد کند.

حتما بخوانید
راهنمای کنترل تلویزیون سامسونگ

۲- انتخاب نوع اتو

در نظر داشته باشید که نسبت به فضای اتوکشی و سایر موارد باید نوع اتو مناسب را انتخاب نمایید. به طور مثال اتو پرسی خانگی مطمئناً حجم و وزن بیشتری نسبت به اتو بخار و یا اتو مخزن دار دارد بنابراین اگر در نظر دارید اتو پرسی خریداری کنید باید فضای مناسب آن را در نظر بگیرید.

۳- توان اتو

توان خروجی اتو یکی از مهمترین مواردی است که باید در هنگام خرید به آن توجه کرد. به طور کلی توان خروجی اتوها مستقیماً در نوع اتو و زمان و کیفیت اتوکشی شما مؤثر خواهد بود و بنابراین سعی کنید اتویی را انتخاب کنید که توان خروجی ۱۲۰۰ وات به بالا را داشته باشد.

۴- مدت زمان گرم شدن

زمان گرم شدن اتو یا همان Heat up time یکی دیگر از مواردی است که در راهنمای خرید اتو قابل ذکر است. این مقدار مدت زمان اولیه اتو را برای گرم شدن و قابل استفاده بودن اتو نمایش می‌دهد که بسیار مهم است. امروزه اتوها بین ۵۰ تا ۱۲۰ ثانیه داغ خواهند شد و هرچه این مدت زمان سریع‌تر باشد ، مطمئناً شما سریع‌تر می‌توانید به اتوکشی بپردازید.

۵- قابلیت ضد چکه

همانطور که از از نام این قابلیت پیداست ، با این امکان اتو شما از چکه کردن بخار جمع شده و یا آب جلوگیری کرده و در نهایت از لک شدن لباس شما جلوگیری خواهد کرد.

۶- قابلیت آنتی کلسیم

یکی از مواردی که در عمر اتو مفید خواهد بود ، قابلیت آنتی کلسیم است که با جلوگیری از جمع شدن کلسیم عمر اتو را افزایش می‌دهد.

حتما بخوانید
از کولر گازی Effect شنیده اید؟ اینجا این است

۷- ضد رسوب

یکی از نکات و قابلیت‌هایی که خیلی زود اتوهای نسبتاً قدیمی را خارج از رده کرد ، رسوب‌گیری آنها بود. قابلیت ضد رسوب ، این امکان را به اتو خواهد داد تا از رسوب گیری در سوراخ‌های اتو جلوگیری کرده و در کنار افزایش عمر اتو ، اتوکشی را برای مدتی طولانی برای شما میسر سازد.

۸- جنس کف اتو

جنس کف اتو مهمترین نکته در انتخاب یک اتو مناسب است. جنس کف اتوها عموماً از استیل یا سرامیک خواهد بود که برخلاف تمامی لوازم خانگی که استیل حرف اول را در کیفیت می‌زند ، در اتوها سرامیک بهترین انتخاب است. جنس سرامیکی باعث می‌شود اتو به آسانی بر روی لباس سر خورده و یا به لباس نچسبد و همچنین کاملاً ضد خش باشد .

۹- سیستم فشار بخار

سیستم فشار بخار به طور کلی به دو حالت Non-pressurized و Pressurized تقسیم می‌شوند. در نوع Non-Pressurized بخاری در حدود دو برابر اتوهای قدیمی تولید شده اما فشار برای تزریق بخار به الیاف لباس ندارد. در مقابل اتوهای Pressurized دارای فشار مضاعف برای تزریق بخار به البسه و پارچه هستند که این فشار گاهاً به پنج بار نیز می‌رسد و مطمئناً اتوکشی را بسیار آسان می‌سازد.

۱۰- سیستم خودکار قطع برق

یکی از مواردی که البته در ایمنی اتو بسیار مهم است قابلیت قطع خودکار برق است که پس از مدت زمانی تعریف شده از استفاده نکردن از اتو ، اتو به طور کامل خاموش شده تا از مصرف برق ، خطرات احتمالی و … جلوگیری کند.

جمع بندی پایانی

به این ترتیب شما با کلیت موارد مهم در انتخاب اتو لباس آشنا شدید و حال می‌توانید با در نظر گرفتن دانسته‌های خود بهترین انتخاب را داشته باشید. نکته مهمی که در پایان قابل ذکر می‌باشد این است که نکات ارائه شده به طور کلی در نظر گرفته شده است و بدیهی است که ممکن است برخی از این نکات در نوع اتو شما کاربردی نباشد. بنابراین در نظر داشته باشید به طور مثال توضیحاتی که برای بخار و یا سیستم فشار آن توضیح داده شد ، برای اتو خشک کاربردی خواهد بود. امیدواریم در پایان از محتوای راهنمای خرید اتو استفاده لازم را برده باشید. در پایان شایان ذکر است شما می‌توانید با ورود به بخش دسته اتو در فروشگاه انتخاب سنتر به عنوان اولین مرکز تخصصی فروش آنلاین لوازم خانگی به بررسی انواع اتو پرداخته و با کمترین هزینه بهترین اتو را خریداری نمایید و درب منزل خود تحویل بگیرد.

حتما بخوانید
بیاموزید من خرید تلویزیون سامسونگ خود را در 2 روز درمان کردم

دیدگاهتان را بنویسید